Protestas dėl Rusijos grobiamų ir žudomų Ukrainos vaikų

2023-06-01 B. Nemcovo skvere Vilniuje. J.Stacevičiaus (LRT) nuotr.

2023-06-01 B. Nemcovo skvere Vilniuje. J.Stacevičiaus (LRT) nuotr.

Prie Rusijos ambasados Vilniuje ketvirtadienį, minint Tarptautinę vaikų gynimo dieną rinkosi žmonės, taip parodydami, kad Rusijai dėl karo nusikaltimo Ukrainoje grobiant vaikus niekada nebus atleista.

Šios akcijos rengėjas Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas sakė, kad šią dieną rengiant protesto akciją siekta priminti, jog Rusija Ukrainoje vykdo terorą, kurio epicentre atsidūrė ir patys pažeidžiamiausieji – vaikai. Remiantis įvairiais šaltiniais, nuo Rusijos pradėto plataus masto karo pradžios iš Ukrainos neteisėtai išvežta 15-18 tūkst. vaikų.
„V. Putinas ir šiandien, Tarptautinę vaikų gynimo dieną, pasiuntė Ukrainos vaiką į mirtį.
Be to, Rusija taiko genocidui prilygstantį veiksmą – vaikų deportavimą. Yra įvairių duomenų – nuo 15 tūkst. iki 18 tūkst. vaikų išvežti iš Ukrainos. Kai kurie iš jų patekę į seksualinio išnaudojimo schemas, kai kurie priverstinai apgyvendinti stovyklose, kai kurie priverstinai įvaikinami.
[…] Nuo plataus masto karo pradžios, nužudyta 500 vaikų, dar tūkstantis sužeista, tai prilygsta ukrainiečių tautos asimiliavimui ir naikinimui.
Ir tai daroma labai tikslingai. Tai yra vienas šlykščiausių nusikaltimų. Mes sakome aiškiai: šis reiškinys matomas, jis yra fiksuotas Tarptautiniame baudžiamajame teisme. Yra išduotas arešto orderis Putinui. Darysime viską, kad kai karas baigsis Ukrainos pergale, visi tie nusikaltėliai, kurie įgyvendina šią politiką, būtų patraukti atsakomybėn“, – kalbėjo NSGK pirmininkas.
Jis sakė, kad pats, kaip keturių vaikų tėvas, puikiai įsivaizduoja, kokią tragediją išgyvena išvežti vaikai ir vaiko netekę tėvai.
„Jiems grįžti į normalų gyvenimą bus be galo sudėtinga, bus didelė problema. Sunku net žodžiais apibrėžti, kaip vaikas tokioje situacijoje jaučiasi“, – kalbėjo politikas.

Ukrainos ambasadoriaus Lietuvoje pavaduotojas Vyktoras Hamockis pabrėžė, kad Lietuva priglaudė nuo karo baisumų pasitraukusius 70 tūkst. moterų ir vaikų ir tapo šalimi, viena iš daugiausiai padėjusių Ukrainai.
„Mes šiandien esame čia todėl, kad čia susirinko tie, kurie smerkia prievartinę Ukrainos vaikų deportaciją į Rusiją. Šiandien vėl apšaudė Kyjivą ir žuvo devynmetė mergaitė. Yra duomenų, kad į Rusiją buvo išvežta 20 tūkst. vaikų, bet tai negalutinis skaičius. Mes čia, kad parodytume savo vienybę ir jėgą.
Mes nuoširdžiai dėkojame Lietuvai. Mūsų istorija bendra, mes drauge kovojome su Rusija, ir dabar kovojame. Ir todėl mūsų pergalė prieš Rusiją taip pat bus bendra“, – kalbėjo V. Hamockis.

Buvęs specialiųjų operacijų pajėgų karininkas, gynybos ir saugumo ekspertas Aurimas Navys sakė manąs, kad tikrieji nukentėjusių vaikų per karą skaičiai bus įvardinti karui pasibaigus, tačiau jis tikras, kad dabar skelbiami yra mažesni, nei išties yra.

„Rusija Ukrainos vaikus grobia sąmoningai ir apskaičiuotai. Pagrobti vaikai tampa agresyvios visuomenės dalimi ir papildo pagrindinį resursą. Tai skamba žiauriai, bet pagrindinis resursas yra žmonės, gyvoji jėga. Tai rusai daro labai tikslingai, sąmoningai, apskaičiuotai.
Manau, kad ta drąsa, kurią parodė Hagos tarptautinis teismas yra visiems mums pavyzdys. Šio karo tikslas aiškus – sunaikinti ukrainiečius, sunaikinti Ukrainą kaip valstybę. Reikia labai aiškiai įvardinti, kad vykdomi karo nusikaltimai, nusikaltimai žmoniškumui. Bombarduojamos ligoninės, mokyklos, darželiai. Tai yra genocidas“, – kalbėjo A. Navys.

Visuomenininkas Algis Ramanauskas sakė, kad vaikų teisės yra svarbiausias dalykas, o Rusijos nežmonišką elgesį su Ukrainos vaikais jis vadino karo pedofilija.
„Visa Rusijos tauta, visuomenė iš kartos į kartą perduoda karinę pedofiliją. (…) Karo pedofilai, jums galas“, – šūktelėjo A. Ramanauskas.

Pagal lrt.lt

Daugiau apie renginį delfi.lt

 

Paskelbta Naujienos, Rusijos agresija, VAS nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *