Rašistai keliems mėnesiams pristabdė sąjungininkų ginklų tiekimo Ukrainai procesą

Birželio 16 d. LKKSS garbės nario Evgen Dykyj komentaras Ukrainos žiniasklaidoje

Nacionalinio Antarkties tyrimų centro vadovas, buvęs bataliono „Aidar“ būrio vadas, visuomenės aktyvistas Evgen Dykyj 16 d. ГІТ (Громадське Інтерактивне Телебачення – Viešoji interaktyvioji televizija) eteryje komentavo, kaip rusams pavyksta teritorijose, kur nevyksta aktyvūs karo veiksmai, mėnesiams sulėtinti ginklų tiekimą Ukrainai.

„Paaiškėjo, kad vakarų fronte: ten kur nešaudoma, o kur dirba pinigai, diplomatai, žiniasklaida, rusai pasiekė didesnę sėkmę nei fronte Rytų Ukrainoje. Jiems pavyko maždaug dviem mėnesiais sulėtinti ginklų ir amunicijos tiekimo mums iš sąjungininkų tempą“, – sakė visuomenės veikėjas.

Tai jiems pavyko pasiekti naudojant pinigus bei Rusijos specialiųjų tarnybų sukauptą kompromituojančią informaciją apie Vakarų politikus.

Evgen Dykyj mano, kad į tai reikėtų žiūrėti ramiai, kaip į dar vieną problemą, kurią Ukrainai teks įveikti.

E. Dykyj taip pat pakomentavo, kaip vertina dalies piliečių siekius stojant į teritorinę gynybą „išvengti“ pašaukimo į kitas Ukrainos ginkluotųjų pajėgų dalis.

„Kai kas įsirašė į didžiulę didvyrišką Chusto ar Ternopolio teritorinę gynybą tikėdamasis, kad priešas iki ten niekad neateis, o tūlas tokiu būdu atrodys lyg didvyris, puikuosis „Pixels“, gaus atlyginimą, bet tikrose kovose jam dalyvauti neteks.“

E. Dykyj daro išvadą, kad tokie kariškiai apsigavo. Jis mano, kad visiškai teisėtai Teritorinės gynybos padaliniai perkeliami į kitas sritis, kur vyksta karo veiksmai.

„Teritorinė gynyba yra dviejų lygių. Žemiausias lygmuo — teritorinių bendruomenių savanorių dariniai, todėl jie turi veikti išskirtinai savo teritorinės bendruomenės ribose“, – komentavo aktyvistas.

„Ir mes turime antrą teritorinės gynybos lygmenį: kur žmonės turi pilnavertes sutartis, aš, pavuzdžiui, turiu 30 000 grivinų algą už tarnybą nekovinėse pozicijose plius 100 000 už tarnybą kovinėse. Atleiskite man, pradėkime nuo teisinio statuso – tai viena iš Ukrainos ginkluotųjų pajėgų rūšių“, – sakė buvęs bataliono „Aidar“ būrio vadas.

 

 

Paskelbta Rusijos agresija, VAS nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *