RF ginkluotųjų pajėgų grįžimas į pietinį placdarmą neįmanomas

– lapkričio 13-osios popietę (14:23) telemaratono Freedom eteryje kalbėjo buvęs Aidar bataliono būrio vadas Evgen Dykyj.

Kai Rusija ciniškai iš Ukrainos pavogė Krymą, kremliaus svetainėje iškart pasirodė atnaujintas Rusijos žemėlapis su Krymu. Tačiau pabadžiusi aneksuoti Chersoną ir kitus miestus, Rusijos Federacija to nepadarė. Tai liudija jų bailumą ir netikrumą savo veiksmuose. Iki šiol daugeliui lieka mįslė, ko iš vis kremlius tikėjosi paskelbdamas apie tų teritorijų aneksiją, tuo metu turėdamas ne pačią geriausią karinę padėtį. Tai TV kanalo Freedom tiesioginiame eteryje pareiškė LKKSS (ir LKKSS VAS) garbės narys, mokslininkas, bataliono „Aidar“ veteranas Evgen Dykyj. Eterio svečias taip pat pasvarstė, kaip vystysis Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kontrpuolimo veiksmai atėjus žiemai ir kur kitų metų vasarį galėtų būti fronto linija.

Interviu žiūrėkime:

  • 00:10 Ką kremliui reiškia Chersono netektis
  • 02:23 Rusijos kariuomenė susprogdino tiltus Chersono srityje
  • 04:59 Rusija stato „Vagnerio liniją“

„Dabar jie bando apsikasti kairiajame krante – taip trofėjiniuose dokumentuose jie išdidžiai vadina Dniepro liniją. Pigi „Manerheimo linijos“ ar „Mažino linijos“ parodija. Jie bando kasti apkasus. Bet kairysis krantas – Dniepro salpa, pavasarį ji užliejama. Kai tik jie prisikasa iki pusės metro gylio, gruntinis vanduo kyla iš apačios. Tai kažkas naujo pasaulinėje fortifikacijos istorijoje – apkasai baseino tipo“, – sakė E. Dykyj.
Jis pažymėjo, kad Ukrainos ginkluotosiose pajėgoms visai nėra reikalo forsuoti Dnieprą žemupyje. Nes kairiajame krante vis dar yra teritorijų, kurias kontroliuoja Ukraina:
„Akivaizdu, kad išlaisvinti Chersono srities dalį kairiajame krante teks nuo Zaporižės, o ne per Dnieprą. Vadinasi, kitas mūsų puolimas bus kažkur Zaporižės srityje, bet kur tiksliai – kol kas žino tik Generalinis štabas. Yra 3-4 variantai, kaip būtų galima jį išvystyti. Tačiau nė viename iš jų nenumatytas joks Dniepro forsavimas“.

  • 06:40 RF pradėjo sklisti pranešimai apie pasiruošimą oro pavojui
  • 09:05 RF ginkluotosios pajėgos, bėgdamos iš Chersono, „pamiršo“ karius ir daugybę technikos

„Negalima nuvertinti priešo, reikia jį vertinti realiai. Rusijos kariuomenė dešiniojo kranto placdarmą paliko visiškai kitaip nei anksčiau Charkivo ar Kyjivo apylinkes. Jie atsitraukė tikrai labai organizuotai. Formuluojant korektiškai  – su minimaliais galimais nuostoliais, nes išvis be nuostolių atsitraukti neįmanoma“.
Pasak E. Dykyj, Rusijos ginkluotosioms pajėgoms pavyko į kairįjį Dniepro krantą išvesti didžiąją dalį savo daugiatūkstantinio kontingento gyvų karių. Gi technikos situacija buvo kitokia, nes rusų netikėlių perėjų per Dnieprą pralaidumas buvo mažas. „Pabaigoje jie gelbėjo tik karius, o techniką buvo įsakyta palikti. Bet ne visai taip, kaip prie Charkivo, kur ji iš esmės buvo pametama nepažeista, ir buvo galima įpilus kuro užvesti variklius ir vėl su ja eiti į mūšį. Šiuo atveju technikos palikta krūvos, vidutiniškai po 5 vnt. kilometre, tačiau ji visa buvo sudeginta. Išeidami jie ją naikino. Specialistai turėtų įvertinti, ar ją galima atstatyti. Galbūt, kai ją paskubomis apipylė benzinu ir degino, tai, pavyzdžiui, šarvuočius bus galima suremontuoti ir grąžinti į rikiuotę“, – pabrėžė E. Dykyj.

  • 11:28 Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kontrapuolimas žiemą

Paskelbta Rusijos agresija, VAS nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *