Sankcijos jau sustabdė Rusijos karinę pramonę

Balandžio 5 d. televizijos kanalų „Dom“ ir UA telemaratone „Ukraina kalba“ pasisakė LKKSS VAS garbės narys, publicistas, karo Donbase dalyvis Evgen Dykyj.

Dabartinės Rusijai taikomos sankcijos jau veikia puikiai. Tačiau svarbu suprasti, kad šis mechanizmas nėra vienadienis. Sankcijos – tai per tam tikrą laikotarpį suveikiantis mechanizmas, kai šalies, kuriai taikomos sankcijos, ekonomika smarkiai sumažėja ir tada atsiranda kumuliacinis poveikis.

E. Dykyj pažymėjo, kad nors Putino Rusija uoliai „žvairuoja“ į Sovietų Sąjungą, iš tikrųjų jos ekonominė galia yra daug mažesnė. O svarbiausia, anot jo, jau dabar kaip sankcijų įvedimo rezultatą galime stebėti Rusijos Federacijos karinės pramonės sustojimą.
„Karine prasme sankcijos jau davė mums daug  – sustojo Rusijos karinė pramonė. Tai labai svarbu. Dabar gi ant mūsų galvų krenta bombų ir raketų atsargos, kauptos, deja, labai ilgus metus. Tos atsargos nemenkos, bet nauja pamaina toms bomboms ir raketoms jau nebegaminama“, – kalbėjo ekspertas.
Dykyj pabrėžė, kad importo pakeitimas Rusijoje yra mitas.
„Paaiškėjo, kad importo pakeitimas yra mitas, paaiškėjo, kad Rusijos pramonė, kuri taip garsiai išreklamuota, pati negali pagaminti „Iskander“ ir ne tik jų. Apskritai, be Kalašnikovo automato, ši ekonomika praktiškai nieko kito negali pagaminti, nes nėra technologijų.. Kai išardome, pavyzdžiui, numuštus rusiškus bepiločius orlaivius, kurie lyg ir rusų gamybos, bet juose beveik nerandame rusiškų detalių. Jos visos iš skirtingų šalių. Rusai tik jas surinko į krūvą. Rusija iš principo neturi mikroschemų gamybos technologijos, ir šia prasme sankcijos jau tiesiogiai įtakoja mūsų karą, tai yra, agresoriai jau turi skaičiuoti, kiek jiems liko bombų ir raketų, nes supranta, kad naujų greit neatsiras. Naujas bus galima pagaminti tik panaikinus sankcijas“, – pabrėžė E. Dykyj.
Jis taip pat pažymėjo, kad Kinija atsisakė tiekti Rusijai karines technologijas ir karinius produktus.
„Draugui Xi, kurio negalima pavadinti demokratiniu lyderiu, pakako valstybininko išminties nesusitapatinti su Putinu ir nesidalyti atsakomybe už tai, kas vyksta, o išlaikyti tūlo išmintingo senolio, sėdinčio ir stebinčio, kas bus toliau, poziciją. Tad net karinių technologijų importo pakeitimas į kinietiškas nesuveikė“, – sakė E. Dykyj.
Tačiau, pasak eksperto, bendro Rusijos ekonomikos žlugimo dar teks palaukti. Energijos nešėjų embargas Rusijai bus tikrai mirtinas.
„Reikėtų įsisąmoninti, kad Putino Rusijos ekonomika yra didelės degalinės ekonomika. Tokia pat, kaip buvusios Sovietų Sąjungos didelės degalinės ekonomika. Nepaisant visų išpūstų skruostų, visų pasakojimų apie tai, kaip ten dirba skirtingi sektoriai. Tačiau iš tikrųjų paaiškėja, kad vienintelis tiek valiutos, tiek visų importuojamų prekių šaltinis yra nafta ir dujos“, – reziumavo E. Dikyj.

Pagal kanaldom.tv

Paskelbta Rusijos agresija, VAS nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *