Sausio 22-oji – Ukrainos vienybės diena

Su švente ukrainiečius savo facebook sienoje sveikina Ukrainos savanoris, LKKSS (ir VAS) garbės narys Evgen Dykyj:

Ši Vienybės diena yra visiškai kitokia nei bet kada anksčiau.
Ne tokia linksma, bet kupina vilties ir anksčiau dar nepatirto jausmo, net tada, kai tolimaisiais 1990-aisiais susikibome į žmonių grandinę nuo Lvivo iki Charkivo.
Ne optimistinio – protestuojančio, kaip 2011-aisiais, kai išėjome ant Patono tilto, o tuo pačiu išėjome prieš ką tik išrinktą Janukovyčių, numatydami būsimą Maidaną.
Ne tokio, kaip ilgus aštuonerius „mažojo karo“ metus, kai didžiajai šalies daliai vienybė galiausiai tapo vertybe, o tuo pačiu atrodė praktiškai nepasiekiama okupuotų teritorijų atžvilgiu.
Jis kaip niekad labiau pergalingas ir kaip niekad sunkus.
Pergalingas, nes šiandien esame vieningi kaip niekad anksčiau istorijoje. Šis didysis karas galutinai sulydė visą šalį į monolitą, kurio daugiau niekad nebus įmanoma išardyti gabalais ir susmulkinti.
Tai vienas didžiausių mūsų laimėjimų ir jis jau pasiektas.
Džiaugsmas susilieja su skausmu, dėl kainos, kokia apmokėtas šis pasiekimas, ir kiek nuostabių žmonių jau niekad nesusikibs su mumis už rankų būsimose vienybės grandinėse. Kuo dėl jų aukos įgyta tautos vienybė bus brangesnė, tuo didesnė atsakomybė už jos išsaugojimą po karo teks mums, kurie išgyvensime iki Pergalės.
Ir dar taip pat prisideda supratimas, kad toli gražu dar neaišku, jog pergalę švęsime netrukus. Ir visai gali būti, kad kita Vienybės diena dar bus karinė, o ne taiki. Ir gal dar ne viena. Ir kad iki kitos šventės dar daug kam teks apsivilkti lauko uniformą, ir dar daug kas papildys mūsų Dangiškosios armijos gretas.
Šis suvokimas sunkus, suteikia mūsų šventei kartų prieskonį. Švęsti turime ne su plačia džiaugsmo šypsena, o sukandę dantis ir sugniaužę kumščius.
Bet mažiau apie tai – nes vis tik šventė. Šventė visų kartų, šimtmečius kovojusių už vieningą, susitelkusią Ukrainą, kovojusių net tada, kai tai atrodė niekad nesirealizuosiančia fantazija.
Palyginti su jais, mums liko visai nedaug – apsaugoti Ukrainą nuo paskutinės benusibaigiančios blogio imperijos invazijos. Ir tada ši šventė kiekvienais metais bus vis šviesesnė ir linksmesnė.
Šlovė Ukrainai, susivienijusiai ir nedalomai.

Paskelbta Rusijos agresija, VAS nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *