Savanoriai kūrėjai rikiuote pagerbė Jaunųjų kariūnų priesaiką

2016 m. rugsėjo 24 d. 11 val. Lietuvos nacionalinio muziejaus Senojo arsenalo vidiniame kieme, prie Gedimino kalno, Vilniuje, įvyko Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos (GJŽ LKA) I kurso kariūnų priesaikos ceremonija. 22 pirmakursiai jau yra davę kario priesaiką anksčiau, tarnaudami Lietuvos kariuomenėje, todėl Senajame arsenale Lietuvos valstybei prisiekė 40 jaunuolių. Iškilmingai prisiekusieji tapo visateisiais ir visaverčiais Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnais.
Atsiliepiant į GJŽ LKA viršininko plk. Raimundo Matulio oficialų kvietimą, ceremonijoje dalyvavo ir LKKSS Vilniaus apskrities skyriaus savanorių kūrėjų rikiuotė su skyriaus vėliava (11 asmenų). LK savanorių kūrėjų rikiuotei, LKKSS VAS valdybos sprendimu, vadovavo ats. ltn. Vytautas Račkauskas, vėliavnešys – Rimantas Šileikis. Taip pat ceremonijoje dalyvavo Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos kariuomenės ir Karo akademijos vadovybė, Lietuvos šaulių sąjungų atstovai, Lietuvos karo akademijos kariai, darbuotojai, prisiekiančių kariūnų artimieji, draugai. Pasisakė ir palinkėjo sėkmingos kariūno tarnybos Krašto apsaugos viceministras Ramūnas Usonis, Sausumos pajėgų vadas brg. gen. Valdemaras Rupšys (Lietuvos kariuomenės vado gen. ltn. Jono Vytauto Žuko vardu) ir Akademijos viršininkas plk. Raimundas Matulis.
Prieš prasidedant ceremonijai prie LK savanorių kūrėjų rikiuotės priėjo ir savanoriams kūrėjams (kiekvienam) ranką paspaudė Sausumos pajėgų vadas brg. gen. Valdemaras Rupšys (LK savanoris kūrėjas, kol kas nepriklausantis LKKSS) ir GJŽ LKA viršininko pavaduotojas kariniam rengimui plk. ltn. Valerijus Šerelis (LKKSS VAS narys, vadovavęs kaip akademijos darbuotojas visai ceremonijai). Rikiuotę savo buvimu joje pagerbė GJŽ LKA Studijų skyriaus viršininkas mjr. Stasys Vilkinas (LKKSS VAS narys), kas sukėlė ne vienam akademijos darbuotojui smalsų žvilgsnį ar net linksmą užklausimą „kodėl jis stovi prie savanorių kūrėjų, o ne prie akademijos darbuotojų“… Po renginio Akademijos viršininko pavaduotojas plk. ltn. V. Šerelis pakartotinai priėjo prie savanorių kūrėjų rikiuotės ir nuoširdžiai padėkojo, kad jie savo buvimu pagerbė pirmo kurso kariūnus, jų priesaiką ir visą Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos bendruomenę.
Oficialiai pristatant ceremonijos dalyvius buvo paminėta, kad Senojo arsenalo vidiniame kieme savo rikiuotę yra išstatę Lietuvos kariuomenės kūrėjai savanoriai. Akademijos internetiniame puslapyje (svetainėje) suformuotoje žinutėje apie kariūnų priesaikos ceremoniją yra paminėta, kad ceremonijoje dalyvavo ir „Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių atstovai“.
Visas renginys truko apie 40 min. ir buvo kariškai tvarkingai gražus. LKKSS VAS nariai, savo rikiuote, minėtame renginyje dalyvauja jau ketvirtus metus iš eilės.

Informacija iš oficialaus GJŽ LKA internetinio tinklalapio:
Šiais metais į Lietuvos karo akademiją buvo priimti 64 jaunuoliai. Po 7 savaičių trukmės bazinio kario kurso (BKK) Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje (Jonavos r.) liko 62 pirmakursiai (54 vaikinai ir 8 merginos), pasiryžę toliau siekti pasirinkto tikslo – tapti Lietuvos karininkais. Per BKK jie susipažino su Lietuvos kariuomenės struktūra, statutais, įgijo teorinių ir praktinių žinių, reikalingų studijoms Karo akademijoje. Susumavus rezultatus, geriausiu pirmakursiu, pelniusiu instruktorių pagarbą ir pasitikėjimą baziniuose kariniuose mokymuose, išrinktas kariūnas Juozapas Raudonius, kuriam priesaikos ceremonijos metu buvo suteikta teisė pabučiuoti Akademijos vėliavą visų prisiekiančių kariūnų vardu.
Tarp šiais metais į Akademiją įstojusiųjų pirmakursių 9 yra šiais metais nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą baigę kariai, 6 – Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai, 13 – jaunųjų šaulių, du buvę profesinės karo tarnybos kariai ir vienas baigęs bazinius karinius mokymus.
Po iškilmingos šventės kariūnų tėvai ir artimieji buvo pakviesti į Akademijos ramovę pabendrauti su vadovybe, norintieji turėjo galimybę aplankyti Kariūnų batalioną, lazerinę šaudyklą, susipažinti su aplinka, kurioje ketverius metus praleis jų atžalos.

Atskira teksto eilute norėtųsi nuoširdžiai padėkoti LKKSS VAS rikiuotės nariams, kurie, radę laiko ir pakeitę net savo dienos planus, sudalyvavo rikiuotėje, nes, deja, visi LKKSS VAS nariai visuotinai informuoti buvo tik išvakarėse: Daliui Butkauskui, Vytautui Diliui, Gasparui Genzbigeliui, Petrui Gudmonui, Jonui Juodkai, Antanui Gediminui Kurpavičiui, Zigmui Polinauskui, Rimantui Šileikiui, Stasiui Versekėnui ir Stasiui Vilkinui. Tikėkimės, kad ateityje, informacija apie kvietimus ir renginius tarp LKKSS VAS narių sklis greičiau ir dalyvavimas bus gausesnis.

ats. ltn., dr. Vytautas Račkauskas
LKKSS VAS narys
2016-09-27

K.Dijoko nuotraukos

2016-09-24 LKKSS VAS rikiuotė GJŽ LKA I kurso kariūnų priesaikos ceremonijoje. K.Dijoko nuotr.

2016-09-24 LKKSS VAS rikiuotė GJŽ LKA I kurso kariūnų priesaikos ceremonijoje. K.Dijoko nuotr.

 

 

 

 

 

 

 

 

Daugiau nuotraukų

http://www.lka.lt/lt/fotogalerija/2016-m.-nuotrauku-albumai/2016-m.-rugsejo-rx1r/lietuvos-karo-akademijos-49pe.html

 

 

 

Paskelbta Fotogalerija, Naujienos, VAS veikla.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *