Savanorių tauta

Sveikiname kovojančią Ukrainą jos Savanorių dienoje!

2022-03-14 2:30

Ukrainos savanoris,
LKKSS VAS garbės narys,
biologijos profesorius
Evgen Dykyj

Šiandien yra Ukrainos savanorių diena.
Primenanti, kaip tais tolimais 2014-aisiais savanorių batalionai sugriovė visus puilo planus ir jų „ruspavasarį“ pavertė mūsų karšta antiteroristinės operacijos (ATO) vasara.
Jau tada sakiau, kad visi ATO kariai iš esmės yra savanoriai – juk tuo metu buvo galima gana lengvai išsisukti nuo mobilizacijos, todėl ir pašauktieji į reguliariosios kariuomenės gretas priėmė tokį pat sąmoningą asmeninį sprendimą, kaip ir savanoriai. Gal savanorių batalionų kontingente yra daugiau nutrūktgalvių ir linkusių į macnovščiną, o „reguliarieji“ šiek tiek daugiau laikosi įstatymų ir tvarkos – tiek ir tebūtų skirtumų ?
Didysis karas liudija, kad visi esame savanorių tauta.
Tūkstantinės eilės prie karinių komisariatų bei „žuvų vietų“, kur dalijami ginklai, „pagal blatą“ registruojama į teritorinę gynybą, nes eilės labai ilgos, dėl kraujo saugyklų perpildymo užsidarantys donorų punktai, savanorystė kiekviename kieme – į naują grėsmę sureagavome taip pat, kaip ir 2014-aisiais, tik žymiai plačiau, nes ir grėsmė daug didesnė.
To kaip tik mūsų priešas ir niekaip negali suprasti – neįmanoma laimėti, kai į karą stoja visi žmonės, o ne tik reguliari kariuomenė.
Savanorių tauta nusipelno nugalėtojų taikos. Ne kažkokio didelio kiekio kompromisinių konstrukcijų su „neblokiniais“ statusais ir fiktyviomis „saugumo garantijomis”, tuo labiau jokių situacijos „nunulinimų” sugrįžtant į 2022-02-23 – lyg nebūtų buvę Volnovachos ir Charkivo, Mariupolio ir Achtyrkos, lyg būtų įmanoma „nunulinti“ tūkstančius mūsų mirčių.
Mums reikia taikos 2013-ųjų ribose, kompensuojant visus nuostolius iš konfiskuotų Rusijos sąskaitų ir išlaikant visas sankcijas Rusijai iki Kremliaus režimo žlugimo (o idealiu atveju, kol Rusija nesubyrės į keliolika naujų draugiškų valstybių).
Mes nusipelnėme tokios taikos ir jokios kitos nepriimsime.
Mes – savanorių tauta, visi kartu, visa tauta kovojame šį didįjį sunkų karą. Ir kartu spręsime, dėl ko galima derėtis, o dėl ko neverta, kokius popierius galima pasirašyti, o kokius žmonės draudžia.
Šis karas, kaip ir antiteroristinė operacija, kaip ir orumo revoliucija, taip pat yra savotiškas Maidanas, tik mums daug sunkesnis ir brangesnis. Ir mes patys spręsime, ką norime gauti už tokią brangią jau sumokėtą kainą.
Su švente! Su Savanorių diena, kuri dabar tampa kiekvieno iš mūsų švente!
Слава Україні! (Šlovė Ukrainai!)

Paskelbta Pilietinė gynyba, Rusijos agresija, VAS nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *