Šiandien žodis „gynėjas“ turi ypatingą reikšmę, nes gali tekti ginti ne tik savo, bet ir Europos laisvę

Sausio 12-ąją susirinkusius į iškilmingą Laisvės gynėjų rikiuotę pasveikino pirmasis atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovas, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkas prof. Vytautas Landsbergis.

„Šiandien mes giname ir gali mums tekti labai sunkiai ginti ne tik savo laisvę, bet ginti ir Europos laisvę, nes priešas dabar yra užsimojęs totaliai. Šiandien  egzaminas yra globalus, pasaulinis: ar atsilaikys tautos, pasirinkusios demokratiją, ar jas užvaldys diktatoriai, komunistai, melagiai ir mulkintojai? (…) Todėl Lietuvoje gynyba yra proto, dvasios, ištikimybės gynyba ir mes turime būti susitelkę, turime būti išvien“, sakė V. Landsbergis.

Kalbėdamas apie apgintą laisvę, jis užsiminė ir apie dabartines politines aktualijas.

„Dabar vienoje pusėje stovi gynėjai, kitoje pusėje  – griovėjai. Kurstytojai yra griovėjai, reikia tą atvirai sakyti. Tie, kurie kursto Prezidentą prieš Vyriausybę, iš esmės yra griovėjai. Turime stovėti vienoje gretoje, kaip čia mes visi esame, taip tokia turi būti ir Vyriausybės, ir Prezidento aplinka, kad ten neįsiveistų griovėjai“, – patarė prof. V. Landsbergis.

Vėliau žurnalistams  jis sakė, kad artėjančią Sausio 13-ąją pasitinka ir su nerimo, ir su džiaugsmo nuotaika.

„Su nerimo nuotaika ir su džiaugsmo nuotaika. Vis dėlto  mes gyvi ir būsime gyvi, kiek nesiautėtų priešas“,– pastebėjo jis.

Į Eltos žurnalistės klausimą, kodėl su nerimu, prof. V. Landsbergis  atsakė, kad yra susirūpinęs ne tik dėl sudėtingo laiko, bet ir dėl vykstančių „nesąmonių“.

„Daug yra nesąmonių, per daug. Laikas sudėtingas, nesąmonių turėtų būti mažiau arba iš viso turėtų nebūti“, – mano Kovo 11-osios Akto signataras V. Landsbergis.
Į Seimo rūmus susirinkusiems Laisvės gynėjams už apgintą laisvę padėkojo Lietuvos kariuomenės vadas generolas Valdemaras Rupšys.
„Tada Sausio 13-ąją tauta parodė, kad yra pasirengusi, pasiryžusi apginti laisvę. Jūs, čia visi stovintys, tai padarėte. Šiandien jau kelios kartos yra dėkingos už tai, ką jūsų karta padarė, kad apgynė Kovo 11-ąją. Šiandien visa Lietuvos kariuomenė yra dėkinga už jūsų atliktą žygdarbį“, – sakė V.  Rupšys.

Iškilmingoje  Laisvės gynėjų rikiuotėje dalyvavo Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas, Seimo NSGK pirmininkas Laurynas Kasčiūnas, policijos generalinis komisaras Renatas Požėla, muitinės, pasienio  apsaugos tarnybos atstovai, šauliai, savanoriai, buvę Aukščiausiosios Tarybos (AT) rūmų darbuotojai, AT apsaugos skyriaus darbuotojai, kiti svečiai.

Pagal lrytas.lt, diena.lt inf.

Kariuomenės kūrėjų savanorių prisiminimai ir palinkėjimai LRT laidoje „Laba diena, Lietuva”:

Fotoreportažas iš Laisvės gynėjų rikiuotės Seimo Laisvės gynėjų galerijoje publikuojamas šios svetainės skiltyje FOTOGALERIJA—>2024 metai

Paskelbta Naujienos, Trečioji banga, VAS nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *