Suteikti aukštesni kariniai laipsniai Lietuvos kariuomenės vadui ir Gynybos štabo viršininkui

Sveikiname Lietuvos kariuomenės kūrėjus savanorius generolą leitenantą Valdemarą Rupšį ir generolą majorą Gintautą Zenkevičių!

2019-11-18 LR Prezdentūroje. A.Pliadžio nuotr.

2019 m. lapkričio 18 d. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda suteikė Lietuvos kariuomenės vadui Valdemarui Rupšiui suteikdamas generolo leitenanto laipsnį, o Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininkui Gintautui Zenkevičiui – generolo majoro laipsnį.

Šalies vadovas kalbėjo:

Šiandien nusipelniusiems Lietuvos kariuomenės karininkams suteikiami aukščiausi kariniai laipsniai. Tai yra ypatinga akimirka, apibendrinanti kiekvieno iš jų karinę tarnybą.
Kiekvienas generolas yra pavyzdys jauniems karininkams, kurie prisiekia ištikimai tarnauti Lietuvos Respublikai ir negailint savo gyvybės ginti Lietuvos valstybę. 
Kiekvienas generolas yra pavyzdys eiliniams kariams, kurių gyvybės gali priklausyti nuo teisingų, tikslių ir savalaikių kariuomenės vadovybės sprendimų. 
Kiekvienas generolas yra pavyzdys mums visiems, Lietuvos Respublikos piliečiams, siekiantiems deramai atlikti savo pareigas ir tarnauti savo Tėvynei. 
Anksčiau šiais metais pradėjęs vadovauti mūsų šalies kariuomenei, Valdemaras Rupšys šiandien pasiekė aukščiausią karinės karjeros pakopą – jam suteikiamas generolo leitenanto laipsnis. 
Tai yra ypatinga garbė, kurios nusipelno tik geriausi iš geriausių Lietuvos valstybės gynėjų. Kartu tai yra ir didžiulė atsakomybė pateisinti parodytą pasitikėjimą, stiprinti Lietuvos kariuomenę, rūpintis Lietuvos žmonių saugumu. 
Neseniai pradėjęs eiti Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininko pareigas, Gintautas Zenkevičius prisiėmė atsakomybę padėti kariuomenės vadui vykdyti strateginio kariuomenės planavimo ir vadovavimo funkcijas. Šiandien jam suteikiamas generolo majoro laipsnis. 
Gerbiami generolai, 
neabejoju, kad Jūs puikiai susitvarkysite su ateityje laukiančiais iššūkiais. Ir toliau būkite pavyzdžiu mums visiems. 
Linkiu Jums tvirtybės, ryžto ir didžiausios sėkmės!

Pagal  www.lrp.lt, kam.lt informaciją

Paskelbta Fotogalerija, Naujienos, VAS nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *