V.Šerelis – apie misijas Afganistane ir Irake, mūšio lauke netylinčias mūzas, šeštą jausmą: „Išsikalbu per muziką“

Vasario 28 d. portale 15min.lt rubrikos „Gyvenimas“ žurnalistė  J.Lieponė kalbasi su pulkininku leitenantu apie emocijų spalvas, kūrybą ir mintis, kurios kartais būna išvaikščiotos auliniais batais.

Karininkui, poetui ir bardui Valerijui Šereliui, regis, kalbėti paprasta su visais – tiek su mokiniais, žodžiais vedant juos per Lietuvos istoriją, tiek su Irako kariuomenės pulkininku. Taip pat jis laisvai jaučiasi ir scenoje, o kai vyko į misiją Afganistane, vežėsi ir gitarą. Karininko patirčių lagaminas – talpus ir daugiasluoksnis.

Pulkininkas leitenantas V.Šerelis yra buvęs specialiųjų operacijų pajėgų eskadrono „Erelis 02“ Afganistane vadas, karinis patarėjas Irake. Šio eskadrono kariai buvo pirmieji po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo išvykę į misiją Afganistane. Beje, pavadinamas „Erelis 02“ atsirado per tris sekundes, Valerijaus pavardėje uždengus pirmąją raidę.
„Nes mano pavardė gera, o vaikystėje Ereliu pravardžiavo“, – šypteli. V.Šerelis savo patirtimi dalinasi ir su mokiniais – karininkas ne kartą yra vedęs paskaitas, dalyvavęs susitikimuose.
Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje jam teko eiti ir viršininko pavaduotojo kariniam rengimui pareigas. Šiuo metu jis – Mokymų doktrinų valdybos Karybos instituto direktorius, o ši organizacija įkurta tik 2020 metų pabaigoje.
„Mes kuriame karybos mokslą, bet ne kosminį akademinį, o taikomąjį“, – sakė karininkas.
V.Šerelis – ir įvairių muzikinių projektų, koncertų dalyvis.

Daugiau skaitykime 15min.lt: Karininkas V.Šerelis – apie misijas Afganistane ir Irake, mūšio lauke netylinčias mūzas, šeštą jausmą: „Išsikalbu per muziką“

Paskelbta VAS nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *