Vadovavimą Lietuvos karo akademijai pradėjo brigados generolas Almantas Leika

2022-09-02 Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje. LKA / E. Genio nuotr

Linkime sėkmės Lietuvos kariuomenės kūrėjui savanoriui naujose atsakingose pareigose

Rugsėjo 2 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje vyko viršininko keitimosi ceremonija. Akademijai vadovavusį pulkininką Juozą Kačergių pakeitė brigados generolas Almantas Leika.

Renginyje kartu su Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės vadovybe dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas dr. Laurynas Kasčiūnas, Lietuvos kariuomenės karinių pajėgų ir vienetų vadai, viršininkai, šalyje reziduojantys užsienio šalių gynybos atašė, buvę Akademijos viršininkai, Lietuvos aukštųjų mokyklų rektoriai ir kiti svečiai, Lietuvos karo akademijos bendruomenė.

Naujasis viršininkas brg. gen. Almantas Leika padėkojo krašto apsaugos ministrui ir kariuomenės vadui už pasitikėjimą ir suteiktą garbę vadovauti Karo akademijai, o plk. J. Kačergiui – už lyderystę, nuveiktus darbus ir pagalbą perduodant šias atsakingas pareigas.

Kreipdamasis į Akademijos bendruomenę, brg. gen. A. Leika visus susirinkusiuosius pasveikino Mokslo ir žinių dienos proga ir pabrėžė, kad apie Akademijos nuveiktus darbus rengiant karininkus plačiai žinoma tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų. „Jaučiu ypatingą garbę ir iššūkį, kad kartu su jumis kaip vieningos komandos narys savo pastangomis galėsiu prisidėti prie šios garbingos misijos įgyvendinimo – Lietuvos kariuomenei ugdyti karininkus, kad jie būtų tikri mūsų tėvynės patriotai, savo srities profesionalai, vadai lyderiai, gebantys vadovauti kariams mūšio lauke ir turintys platų akiratį“, – kalbėjo naujasis Akademijos viršininkas.

Tarnybą Lietuvos kariuomenėje brg. gen. Almantas Leika pradėjo 1991 m. pradžioje, sudėtingu valstybei metu, Savanoriškojoje krašto apsaugos tarnyboje kaip kariuomenės kūrėjas savanoris. Karo tarnybos metu dalyvavo mokymuose ir misijose Afganistane, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Danijoje, Estijoje, Latvijoje, Olandijoje ir Lenkijoje, ėjo įvairias vadovaujamas pareigas Lietuvos kariuomenės daliniuose, Krašto apsaugos ministerijoje, užsienio institucijose.

Brg. gen. A. Leika mokėsi Lietuvos karo akademijoje, Baltijos gynybos koledže, JAV sausumos pajėgų karo koledže.

Karininkas apdovanotas Vyčio Kryžiaus ordinu ir Vyčio Kryžiaus ordino medaliu, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių medaliu, Sausio 13-osios atminimo medaliu, kitais kariuomenės, NATO ir užsienio šalių apdovanojimais.

2022-09-02 Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje. LKA / E. Genio nuotr

Pagal lka.lt inf.

Paskelbta Naujienos, VAS nariai.
  1. Buvusių karių savanorių nebūna. Džiugu, kad tarp jų yra brg. gen. Almantas Leika, kuris Lietuvos kariuomenėje tarnauja virš 30 metų. Apie jo garbingai atliekamą tarnybą liudija kario uniformą puošiančios pasižymėjimo ženklų juostelės. Linkiu brg. gen. Almantui Leikai nugalėti ir šį iššūkį.
    Dim. karys savanoris- vyresn. serž. Gediminas Juškevičius

  2. Sveikiname brg. gen. Almantą Leiką užėmus garbingas GJŽ-LKA viršininko pareigas… Tai rimtas iššūkis: auginti naujas LK karininkų kartas… Sėkmės darbuose vade…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *