Vilniaus šauliai minėjo 25-ąsias rinktinės atkūrimo metines

LŠS Vilniaus rinktinės atkūrimo 25-etis. Foto iš A. Vareikio archyvo2014 m. gruodžio 6 d. 12 val. LK Vilniaus įgulos karininkų ramovėje, Didžiojoje salėje, įvyko Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) Vilniaus šaulių rinktinės (Vilniaus dalinio) atkūrimo 25-ųjų metinių paminėjimas (LŠS Vilniaus dalinys atkurtas 1989 m. lapkričio 25 d.). Minėjime dalyvavo virš 100 šaulių ir svečių. Lietuvos kariuomenės kūrėjų sąjungos Vilniaus apskrities skyrių  (LKKSS VAS) šventėje oficialiai atstovavo VAS valdybos pirmininko pavaduotojas št. srž. Audrius Vareikis ir VAS narys ats. ltn., dr. Vytautas Račkauskas.

LŠS Vilniaus rinktinę (Karaliaus Mindaugo šaulių 10 – oji rinktinę) 25-ečio atkūrimo proga pasveikino svečiai: Krašto apsaugos ministras Juozas Oleka, LŠS vado pavaduotojas ats. kpt. Vytautas Žymančius ir ats. ltn., dr. V. Račkauskas.

LŠS Vilniaus rinktinės atkūrimo 25-etis. Foto iš A. Vareikio archyvoLKKSS VAS atstovo ats. ltn., dr. V. Račkausko pasakyta sveikinimo kalba:

„Labą dieną mieli Lietuvos šauliai ir svečiai. Naujojo LKKSS Vilniaus apskrities skyriaus valdybos pirmininko ats. plk. ltn. Valdo Kibarto esu įgaliotas jus visus pasveikinti ir pasakyti trumpą kalbą. Nesiplėsdamas, priminsiu konkrečius mūsų bendradarbiavimo pavyzdžius. 2012-2013 m. LKKSS VAS padovanojo LŠS Vilniaus krašto jauniesiems šauliams mokomojo ginklo G36-C 6 vnt., kurių bendra vertė maždaug 3,5 tūkst. litų. Tai daug, ar mažai? Pavyzdžiui, LKKSS VAS išsilaiko iš nario mokesčio: per 2012-2013 m. buvo surinkta maždaug 10,5 tūkst. litų. Taigi, tuomet, LKKSS Vilniaus apskrities skyrius jauniesiems šauliams skyrė TREČDALĮ (34 proc.) savo tikrųjų pajamų.

Be to, 2012 m., LKKSS VAS parengė dvi laidas LŠS jaunųjų šaulių (26 jaunus žmones) „Išgyvenimo kurse Nr. 1“, skirdami tam profesionalų, aukštos parengties instruktorių ats. mjr. Albertą Daugirdą, ir supirkdami už LKKSS VAS lėšas kursui reikalingas priemones (tam išleista dar apie pusę tūkstančio litų). Tai daug ar mažai? Parengti LŠS Vilniaus krašto jaunųjų šaulių būrių, skyrių, grandžių vadai, kurie įgautą išgyvenimo patirtį perduos kitiems jauniesiems šauliams. Čia kaip sniego gniūžtės principas kalnuose: kalno papėdėje „gniūžtė“ gali tapti „lavina“. Tai tiek konkrečių darbų LŠS labui.

O ateityje, jau šiuo metu kalbama ir diskutuojama su LŠS vadovybe, kad esant pakankamam norinčių ir fiziškai pajėgių LKKSS VAS vyrų ir moterų, sukurti LŠS KOVINĮ SAVANORIŲ KŪRĖJŲ BŪRĮ… Realūs darbai ir bendradarbiavimas tarp LKKSS VAS ir LŠS Vilniaus rinktinės tęsiasi…

Linkime LŠS, Vilniaus rinktinei, stiprėti ir gausėti.“

LŠS Vilniaus rinktinės atkūrimo 25-etis. Foto iš A. Vareikio archyvoPo to, apie šauliškumą, padėtį LŠS Vilniaus rinktinėje ir iššūkius kalbėjo Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės vadas vyr. ltn. Tomas Grabauskas (1992 m. liepos mėn. rinktinėje buvo 200 , o šiuo metu – 1060 šaulių).

Prisiminimais apie Vilniaus rinktinės atkūrimą dalijosi pirmasis LŠS Vilniaus rinktinės vadas Rimvydas Mintautas (LKKSS VAS narys). Savo kalboje jis užsiminė apie vieną įdomią detalę, kad 1939 m., pirmą kartą įkuriant LŠS Vilniaus rinktinę, ją sveikino gausybė svečių, jų tarpe buvo ir LKKSS atstovas.

Labai nuoširdžiai ir optimistiškai pasisakė buvęs ilgametis LŠS Vilniaus rinktinės vadas Vytautas Vaclovas Geštautas (vadovavo rinktinei apie 10 metų; LKKSS VAS narys).

Savo dainą pristatė kompozitorius Arvydas Jegelevičius (šaulys), visa salė sudainavo šaulių dainą („himną“) „Teka saulė“.

LŠS Vilniaus rinktinės atkūrimo 25-etis. Foto iš A. Vareikio archyvoLŠS Vilniaus rinktinės nariai apdovanoti „Vilniaus šaulių dalinio atkūrimo 25-ųjų metinių atminimo medaliu“. Iš 70-ies apdovanotųjų, net 15-a yra LKKSS VAS nariai.

Po apdovanojimų, dar buvo muzikinė dalis (labai nuotaikingas koncertas) ir neformalus bendravimas – vaišės. Šauliai dar porą valandų nesiskirstė, norėta pasidalinti prisiminimais, pasikalbėti su senai matytais bendražygiais ir aptarti ateities planus.

Informaciją parengė ats. ltn., dr. Vytautas Račkauskas

2014-12-08

 

Paskelbta Naujienos, VAS nariai.
  1. Dėkoju V. Račkauskui už VAS vardu pasakytą kalbą, o A. Vareikiui už šventės užfiksavimą, ir žinoma, kitiems VAS nariams-šauliams už dalyvavimą. Smagu žinoti ir bendradarbiauti, kai žinai, kad kariuomenės kūrėjai savanoriai ir šauliai yra vienos rankos pirštai. V.Kibartas

  2. Dėkoju V. Račkauskui už LKKSS VAS vardu šventėje pasakytą kalbą, o A.Vareikiui už VAS narių dalyvavimo šaulių šventėje akimirkų užfiksavimą. Džiugu žinoti, kad kariuomenės kūrėjai savanoriai ir šauliai yra vienos rankos pirštai.

  3. Labai šaunus ir puikus renginys. Ir pasibuvau linksmai, daug sužinojau apie šaulius ir namolio grįžau su gera nuotaika.Sveikinu visus LKKSS VAS narius-šaulius su švente ir su apdovanojimu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *