Vyksta lėšų rinkimo akcija Ukrainos kariams paremti

LKKSS VAS valdyba, siekdama paremti dalinius, kuriuose kovoja 1991 m. LR AT gynę ukrainiečiai – LKKSS garbės nariai, kviečia LKKSS narius bei visus geros valios žmones aukoti ir šiam tikslui.

Prašome tam skiriamas lėšas pervesti  į LKKSS Vilniaus skyriaus sąskaitą Nr. LT86 7300 0100 0244 8049 banke SWEDBANK, būtinai įrašant paskirtį „parama Ukrainai“.

2022 m. balandžio 1 d. 22:00 į LKKSS VAS sąskaitą šiam tikslui buvo paaukota 3030 Eur.  DĖKOJAME!

LKKSS VAS valdyba kovo 2 d. taip pat nusprendė neatidėliojant paremti kovojančią Ukrainą ir, vadovaujantis Krašto apsaugos ministerijos rekomendacija dėl paramos Ukrainai, pervesti VŠĮ „Mėlyna ir geltona“ 1000 Eur.


Papildyta kovo 13 d.

Mūsų broliai ukrainiečiai kaunasi ne tik už save, bet ir už visą civilizuotą pasaulį. Todėl jiems yra reikalinga pagalba ir parama.
„Tai, ką pamatėme Lenkijos–Ukrainos pasienyje, nuvežę 10 pilnų autobusų labdaros kovojančiai Ukrainai, mus sukrėtė – bėgančių nuo karo moterų su vaikais gausa, neviltis jų veiduose, širdį draskantys išsiskyrimai su savo vyrais, tėvais, kurie, pavežę juos iki sienos, grįžta kovoti. O juk dalis pabėgėlių jau niekada negrįš į Ukrainą, nes neturės kur: Mariupolis visiškai nušluotas nuo žemės paviršiaus, po jo griuvėsiais – gyvi palaidoti žmonės, Charkivas dega. Okupantas, naudodamas išdegintos žemės strategiją, bando ukrainiečius išvaryti iš gimtųjų žemių, ypač iš Rytų Ukrainos, taip naikindamas Ukrainos genofondą.“ – liudija kovo 4-ąją iš Lietuvos dešimčia autobusų nuvežtos labdaros perdavimo ukrainiečiams liudininkas Lietuvos kariuomenės kūrėjas savanoris Antanas Kliunka (Jurbarko raj. sav. Laikraštis „Šviesa“ 2022-03-10 Nr.18).

Ukrainos armijos daliniai, kurių pagrindą sudaro savanorių batalionai, didvyriškai kovoja gatvių kautynėse. Milijoninis miestas Charkivas jau tapo Ukrainos Stalingradu. Mariupolį, Charkivą, Luhanską, Donecką ginantys batalionai ruošiasi partizaniniam karui.
Ukrainiečių kova su rusų okupantais pereina į lemiamąją fazę. Kovojantiems Ukrainos kariams, tarp kurių – ir 1991 m. Lietuvos Aukščiausiąją Tarybą gynę LKKSS garbės nariai ukrainiečiai, labai reikalinga mūsų visų parama, kad okupantų siekis pergalingai peržygiuoti Kyjivo gatvėmis (tam ruošėsi iš anksto – prie žuvusių Rusijos karių randamos paradinės uniformos su apdovanojimais) niekada neišsipildytų.

Lietuvos šventė – 2022 m. Vasario 16-oji – Luhansko fronte. Kariai dėkoja Lietuvai už paramą ir ukrainiečių laisvės kovos palaikymą

LKKSS garbės narys Poltavos bataliono kapitonas Jurko Katrich kovojančios Ukrainos kariams prašo paaukoti:

 • termovizorių, naktinio matymo priemonių;
 • profesionalių racijų „Motorola Moto“, paprastų mobiliųjų telefono aparatų;
 • šalmų, neperšaunamų liemenių, batų, liemenių amunicijai, antkelių, antalkūnių, taktinių akinių;
 • šilto apatinio trikotažo, sportinių treningų; kad po kautynių galėtų persirengti ir išsidžiovinti rūbus;
 • izraelietiško bandažo;
 • generatorių 1 kW; didelės talpos atsarginių maitinimo šaltinių (Powerbank);
 • dujinių degiklių, „turbo“ žiebtuvėlių;
 • insulino, tvarsliavos, hemostazės priemonių, medicininių krepšių / kuprinių, medicininių chirurginių priemonių, vaistų nuo peršalimo;
 • ilgą laiką galiojančių maisto produktų, konservų;
 • keturiais ratais varomų visureigių, pikapų, mikroautobusų.

Я розумію що маленька Литва не маже дати багато і все, але те що зможете. Дякуємо!!! (Suprantu, kad maža Lietuva negali duoti daug ir visko, bet ką gali. Ačiū!!!)


 

Paskelbta Skelbimai, VAS veikla.
 1. Iš Evangelijos pagal Morkų apie tikinčiosios į Dievą auką Sinagogoje. „Atsisėdęs ties aukų skrynia, Jėzus stebėjo, kaip žmonės metė į skrynią variokus. Daugelis turtingųjų aukojo gausiai. Atėjo viena suvargusi našlė ir įmetė du pinigėlius, t. y. skatiką. Pasišaukęs savo mokinius, Jėzus pasakė jiems: – Iš tiesų sakau jums, ši našlė įmetė daugiausia iš visų….”.
  Gerbiami bendražygiai, mes esame laisvi ir turtingesni negu ta našlė, o ukrainiečiai, kurių tėvynę trypia okupantų batai, jų vaikai, našlės yra blogesnėje situacijoje negu ta našlė, kuri gyveno romėnų okupacijos metais. Todėl nesigėdydami, kad turite tik atliekamą skatiką, jį paaukokite Ukrainai, kurios gynėjai aukodamiesi dėl savo šalies, aukojasi ir dėl mūsų nepriklausomybės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *