„Antroje linijoje sprendžiasi Ukrainos puolimo likimas“

Rugpjūčio 7 d. paskelbtas naujas „Dykyj ir Lykhovij“ pokalbio apie karo ir su juo susijusios Ukrainos politikos eigą 2023 m. vasarą įrašas „Novynarnia“ „YouTube“ kanale

Rusija pasitraukė iš grūdų sandorio ir pradėjo masinį Pietų Ukrainos uostų, logistikos ir žemės ūkio infrastruktūros apšaudymą. Galbūt jau sunaikinta pusė grūdų terminalų. Tačiau šį žaidimą galima žaisti kartu: Ukrainos dronai kamikadzės sėkmingai atakuoja rusijos laivus ir uostus iki pat Novorosijsko. Netgi maskvoje, kur respektabilus maskvos biurų centras „moscow City“ jau jaučiasi kaip Šiaurės Saltivka (žymiausias Ukrainos Charkivo miesto rajonas, labiausiai nukentėjęs nuo rusijos apšaudymų ir oro antskrydžių). Tačiau ar verta paleisti milijonų grivinų vertės smogiamąjį droną, kad būtų išdaužtas langas maskvos biure? Prelegentai apie tai ir diskutuoja.

Ukrainos puolimas Zaporižės kryptimi tęsiasi, kai tuo metu rusai spaudžia Limaną ir Kupjanską. Abi pusės yra priverstos panaudoti rezervus. Koks Ukrainos ir rusijos nuostolių santykis Ukrainos puolime? Ukrainos ginkluotosios pajėgos palaipsniui išmušinėja tiltus į Krymą ir ginklų sandėlius Kryme. Kairiajame Dniepro krante išlieka Ukrainos pajėgų placdarmas. Rusija per PKK „Wagner“ Baltarusijoje bando destabilizuoti Lenkiją ir kitas ES šalis. Tuo tarpu jau dabar verta pagalvoti, kaip pasiruošti ateinančiai sunkiai žiemai.

Komentatoriai:
Evgen Dykyj – karo ir politikos analitikas, antiteroristinės operacijos (ATO) veteranas, buvęs bataliono „Aidar“ šturmo kuopos būrio vadas;
Dmytro Lykhovij – žurnalistas, „Novinarnia“ vyriausiasis redaktorius.

„Zaporižės kryptimi jau beveik visiškai sunaikinta pirmoji iš trijų rusų gynybos linijų“, „104 tūkst. dolerių už iki Maskvos nuskrendantį smogiamąją droną – visiškas niekis šio karo mastu“. „Turime susivokti, jog esame vienintelė šalis, suinteresuota, kad Trečiasis pasaulinis karas prasidėtų jau dabar“, – kai kurie Dykyj teiginiai.

00:00 citatos dėmesio patraukimui
03:01 Rusijos pasitraukimas iš grūdų sandorio ir išpuoliai prieš Pietų Ukrainą
10:15 Į maskvą ir rusiją nukreipti dronai. Klausimo kaina
25:47 Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vaizdo perspėjimas maskvai rugpjūčio 24-ajai
30:30 Frontas. Du puolimo mėnesiai
37:50 Jokios naudos iš Surovikino piramidžių
44:30 Pasaulinis sviedinių badas – baigiasi atsargos Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms?
51:12 Į mūšį metami rezervai – senos geros brigados
54:30 Dėmesio atitraukimas Kupjanskio kryptimi
56:35 „Bachmutas veikia priešingai“
59:43 Placdarmo kairiajame Dniepro krante perspektyvos
01:02:55 „Wagner“ Baltarusijoje. Grėsmė Lenkijai
01:09:12 Per švelni JAV ir ES reakcija
01:13:30 Trečiojo pasaulinio adeptams
01:18:51 Pasiruošimas žiemai. Ko bijoti

Pirmoji rusijos federacijos gynybos linija pralaužta trijose vietose, Ukrainos ginkluotosios pajėgos jau kovoja pagrindinėje

Vasaros Ukrainos kontrpuolimo rezultatas taps pastebimu rudenį, tikina buvęs „Aidar“ bataliono būrio vadas Evgen Dykyj.
Pirmąją rusijos gynybos liniją Ukrainos ginkluotosios pajėgos jau pralaužė. Dabar mūšiai vyksta antrojoje, ir tai jau yra pagrindinė puolimo kampanijos stadija.

„Kalbant apie šį puolimą konkrečiai, tiesą sakant, per 3 savaites daug kas pasikeitė, bet to žemėlapyje nesimato… Pirmoji iš trijų rusų gynybos linijų buvo beveik visiškai sunaikinta… Išeita į antrąją liniją mažiausiai trijuose – Staromajoskėje, Orikhovo, Rabotynės rajonuose. Tai yra trys taškai, kur mes kaunamės ties antrąja pagrindine vadinamąja „Surovikino linija”. Iš tikrųjų jau esame ant jos. Abiejose pragariškai sunku. Bet jos labai skirtingos. Pirmoji linija – tai visų pirma atraminiai punktai, šaudymo taškai kaip punktyrinėje linijoje, bet prie juos ištisiniai šimtus kilometrų besidriekiantys minų laukai. To nebuvo net Antrajame pasauliniame kare, tai kažkas neįtikėtino. Tai buvo įveikta. Antroje linijoje minų laukų jau daug mažiau – jie negalėjo jos visiškai užminuoti, nes negalėtų pajudėti (…), jie turėjo sau palikti koridorius. Minų laukų ten dar pragariškai daug, bet tai nebėra ištisinė juosta. Vietoj to, ten ištisi įtvirtinimai, beveik ištisinė šimtų kilometrų tranšėjų linija sustiprinta betonuotais dotais. Tai jau Pirmojo pasaulinio karo klasika“.
E. Dykyj patikslino, kad per pirmąjį kontrpuolimo etapą Ukrainos ginkluotosios pajėgos, pralauždamos priešo gynybą, taip pat  ir „permalė“ didžiulius priešo gyvosios jėgos kiekius. Ir tai turės rimtų pasekmių, nes priešas po tokių nuostolių nebepajėgs stipriai pasipriešinti.
„Deja, mes irgi šlifuojamės į tas gynybos linijas, bet santykis kol kas labai mūsų naudai. Jų nuostoliai yra 2-3 kartus didesni nei mūsų, nepaisant to, kad puolame… Puolančiajai šaliai tai tikrai fantastiška. Ir tai apsprendžia, kas bus toliau“.
E. Dykyj įsitikinęs, kad antroji rusijos federacijos gynybos linija bus pralaužta taip pat, kaip ir pirmoji.
„Trečioji linija jau ne visai gynybos linija. Tai labiau pirmųjų dviejų aprūpinimo linija, neplanuojant joje kovoti iki mirties. Faktiškai, dabar antroje linijoje sprendžiasi šios puolimo kampanijos likimas. Tai truks ne dieną ar dvi ir ne savaites. Manau, kad antrąją liniją mes laušime daugmaž tiek pat, kiek pirmąją – pusantro mėnesio. Ir tada daugmaž bus aišku ar mūsų puolimo kampanija buvo sėkminga ar ne. Tai pamatysime po mėnesio ar dviejų… Kai prasidės rudeniniai lietūs, pamatysime, ką pasiekėme“, – tvirtino buvęs būrio vadas.

Jei Ukrainos ginkluotosios pajėgos sugebės visiškai pralaužti antrąją priešo gynybos liniją, bus galima manyti, kad puolimas pasisekė. Tada Ukrainos gynybos pajėgoms atsivertų kelias į Tokmaką, Melitopolį, Berdjanską, Azovo jūrą, o iš ten – į okupuotą Krymą. Tačiau tai dar ne greitai…

Pagal novynarnia.com, telegraf.com, dialog.ua

Paskelbta Rusijos agresija, VAS nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *