Antsiuvas ,,Kariuomenės kūrėjas“

LKKSS VAS valdyba, siekdama įamžinti garbingą Lietuvos kariuomenės kūrėjo savanorio vardą ir užtikrinti kariuomenės kūrėjo savanorio matomumą ir jo išskirtinumą kariuomenėje bei visuomenėje, kreipėsi į kariuomenės vadą, prašydama pritarti Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių antsiuvo „Kariuomenės kūrėjas“ įteisinimui. Daugiau informacijos sužinosite paspaudę (suaktyvinę) informacijos pavadinimą. 

Lietuvos kariuomenės kariai ant karinių uniformų nešioja įvairius antsiuvus, kurie nurodo kario priklausymą tam tikrai išskirtinei grupei, pavyzdžiui, „Jėgeris“, „Žaliūkas“, „Patrulis“, „Instruktorius“.

Antsiuvą „Kariuomenės kūrėjas“ turėtų teisę nešioti visi profesinės karo tarnybos kariai, kariai savanoriai bei kariai, esantys atsargoje ir dimisijoje, kurie kūrė krašto apsaugos struktūras, tarnavo Krašto apsaugos departamente, Aukščiausiosios Tarybos Apsaugos skyriuje, Savanoriškoje krašto apsaugos tarnyboje, Lietuvos šaulių sąjungoje, pasienyje ir davė kario priesaiką Lietuvos Respublikai iki 1991 m. rugpjūčio 21 dienos. Kiekvienas Lietuvos karys didžiuotųsi nešiodamas šį antsiuvą.

LKKSS VAS valdyba oficialiu raštu paprašė Lietuvos kariuomenės vadą gen. mjr. V. Žuką pritarti antsiuvo „Kariuomenės kūrėjas“ įteisinimui ir tarpininkauti kreipiantis į Lietuvos kariuomenės Nuolatinę karių uniformos tobulinimo ir keitimo komisiją, kuri priima sprendimus dėl karinių antsiuvų įteisinimo ir jų gamybos.

Pasiūlyta įteisinti du ansiuvus.

1. Kasdienės uniformos antsiuvas. Laukas juodas, tekstas ir rėmelis – geltoni (aukso spalvos).

Picture1

 

2. Lauko uniformos antsiuvas. Laukas žalias, tekstas ir rėmelis – juodi.

Picture2

 

 

 

Paskelbta Trečioji banga, VAS veikla.
  1. Šaunuolė LKKSS VAS valdyba, kad kreipėsi oficialiu raštu dėl antsiuvo „Kariuomenės kūrėjas“ į LK vadą. Jei pavyks tai įteisinti – gal būsim labiau savanoriai kūrėjai matomi ir duok, dieve, gerbiami… Nes LK kūrėjai turi „atsistoti“ greta LR signatarų: mes taip pat rizikavome savo gyvybe ir šeimos gerove, gal net labiau už signatarus, nes kovos metu (1991 m. Sausio įvykių metu) buvome su ginklu rankoje…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *