Aštuntoji LKKSS VAS siunta Ukrainos kariams

 Eugeno Konovaleco fondo ir LKKSS VAS surinktomis lėšomis ir pastangomis kovojančiai Ukrainai paruošti ir pristatyti 5 automobiliai (3 Volvo, 1 Seat ir 1 Volkswagen Passat), kuriuos perdavė Muitinės departamentas. Kartu nuvežta ir įvairių visuomeninių organizacijų bei pavienių rėmėjų surinkta labdaros siunta.

2023 m. balandžio 27 d. – gegužės 3 d. maršrutu Vilnius – Varšuva – Ruska Rava – Lvivas – Kyjivas – Poltava – Charkivas – Iziumas ir atgal 6 automobiliai  bendrai nuvažiavo  4,4-4,5 tūkst. km (neįskaičiuojant dar vietinių pasivažinėjimų išvežiojant krovinį-paramą). Bučoje prie Kyjivo buvo aplankytas Svetimšalių legiono Kosto Kalinausko baltarusių pulko sudėtyje esantis Lietuvių legionas. Iš 6 vairuotojų – trys Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vilniaus apskrities skyriaus (LKKSS VAS) nariai: grupės vadovas Arūnas Surdokas, daugkartinis tokių kelionių dalyvis dim. mjr. Antanas Burokas ir į pirmą tokio pobūdžio kelionę išsiruošęs Gintautas Šniras. Kelionė vyrus gana išvargino, bet buvo kupina įspūdžių, ypač vykusiems pirmą kartą.

Minėtieji penki automobiliai buvo paruošti LKKSS VAS paramos akcijoje surinktomis lėšomis, paaukotomis LKKSS VAS narių, Lietuvos nacionalinio muziejaus darbuotojų bei kitų rėmėjų. Naujoms padangoms, akumuliatoriams, tepalams, vidutiniam ir smulkiams remontui, nes LR vardu konfiskuoti automobiliai netrumpą laiką buvo prastovėję po atviru dangumi mašinų stovėjimo aikštelėse įvairiose Lietuvos vietose, taip pat kurui išleista 4266,00 Eur. (žr. Tęsiame lėšų rinkimo akciją Ukrainos kariams paremti).
Du automobiliai buvo perduoti Ukrainos ginkluotųjų pajėgų atskirajai 92-ajai mechanizuotai „Ivan Sirko“ brigadai (abrevatūra 92OMBr); kuri yra kovojusi 2014 m. Ilovaiske, 2022 m. vadavo nuo okupantų Charkivo sritį, šiuo metu bazuojasi netoli Charkivo, atskiros dalys kaunasi prie Bachmuto, saugo Iziumą. Du automobiliai perduoti, tiksliau paskirti, savanorėms, kurios rūpinasi minėta 92-ąja mechanizuota brigada. Vienas automobilis perduotas Iziumo miesto komendantui – patikėkit karo ir darbo reikalais sugriautame artimos pafrontės mieste, kur dar ir dabar bando slapstytis priešo likučiai, greitas ir patikimas transportas labai reikalingas tvarkai palaikyti.

Visi šeši automobiliai buvo „iki viršaus“ užkrauti geros valios žmonių suneštais, pagamintais ar nupirktais ir paaukotais  daiktais, įranga ir amunicija, palikta tik viena vieta – vairuotojui. Visa tai irgi liko Ukrainoje, jos kariams.

Kaip savo Facebook‘o sienoje išsireiškė vienas iš vairuotojų Gintas Vilkelis: „… Į Charkivą ir Iziumą pristatė[me] 5 pilnai sutvarkytus ir suremontuotus automobilius ir kitą jiems labai reikalingą paramą, kurią perdavėme tiesiai į rankas Ukrainos kariams“.
Iziumo komendantas balandžio 29 d. Facebook‘o sienoje rašė: „Labai ačiū Eugenijaus Konovaleco labdaros fondui, kuriam vadovauja Arūnas Surdokas, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos  Vilniaus [apskrities skyriui] ir visiems Lietuvos draugams už paramą, dovanas ir automobilį! Kartu mes laimėsime!“.

Kas toliau? Planuojamas naujas 9-asis išvykimas… kai bus paruošta naujų lengvųjų automobilių „partija“ Ukrainos kariams ir užkrauta reikiama jiems parama. Kaip greitai tai įvyks priklausys nuo suaukotų lėšų kiekio ir vyrų įdirbio ieškant tinkamų automobilių – tai irgi daug laiko ir pastangų reikalaujantis darbas. O Ukraina yra plati, fronto linija virš 1 tūkst. km, be mobilumo (autotransporto) nepakovosi…

ats. ltn., dr.Vytautas Račkauskas,
Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos 

Vilniaus apskrities skyriaus 
valdybos pirmininko pavaduotojas 

P.s. Prisidėti prie LKKSS VAS paramos Ukrainos kariams akcijos „Parama Ukrainai“ galima aukojant lėšas į šią sąskaitą:
Gavėjas: LKKSS Vilniaus apskrities skyrius (arba rašyti, priklausomai nuo aukotojo banko, LIETUVOS KARIUOMENĖS KŪRĖJŲ SAVANORIŲ SĄJUNGOS VILNIAUS APSK),
Sąskaitos Nr.: LT86 7300 0100 0244 8049 banke SWEDBANK
Paskirties laukelyje būtina įrašyti: Parama Ukrainai. Vardas ir Pavardė. Iš kokios įstaigos arba profesijos esate (pvz.: LNM arba LŠS, arba ūkininkas).

2023-04-27. Ekspedicijai pasiruošę. 2023-04-27 2023-04-27. Pakeliui į gerus darbus. G. Šniro nuotr. 2023-04-29 Iki Poltavos liko 50 km. A. Surdoko nuotr.2023-04_30 Charkivo Karių didvyrių kapinės. A. Surdoko nuotr. 2023-04-29 Iziume 2023-0-29 Volvo Iziumo komendantui 2023-05-01 Prie Charkivo. A. Surdoko nuotr.2023-04-30 Charkive. Ford transit, kuri padovanojom sausį dar gyvas ir tarnauja. A. Surdoko nuotr.

Paskelbta Naujienos, Rusijos agresija, VAS veikla.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *