S. Daukanto aikštė: jaunųjų leitenantų priesaika

2016 m. rugpjūčio 1 d. 11 val. Simono Daukanto aikštėje, prie Prezidentūros, Vilniuje, įvyko Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos (GJŽ LKA) absolventų Pirmojo karininko laipsnio – leitenanto – suteikimo ceremonija. Leitenanto laipsnį suteikinėjo Lietuvos Respublikos Prezidentė, jos ekselencija Dalia Grybauskaitė. Ceremonijoje dalyvavo daug garbių svečių.
Atsiliepiant į GJŽ LKA viršininko plk. Raimundo Matulio oficialų kvietimą, ceremonijoje dalyvavo ir LKKSS Vilniaus apskrities skyriaus savanoriai kūrėjai su skyriaus vėliava. Buvo suformuota LKKSS VAS vėliavos grupė, kuri dėvėjo istorinę – 1990 m. pavyzdžio – juodą uniformą (Rolandas Seniutis, vėliavnešys Rimantas Šileikis, Gasparas Genzbigelis), rikiuotėje stovėjo dviem eilėm 20 vyrų (17 – su kostiumais ir juodomis beretėmis su kokarda, 3 – su kasdienine LK uniforma).
Rikiuotę savo buvimu joje pagerbė LKKSS pirmininkas dim. plk. ltn. Bronislovas Juozaitis, GJŽ LKA Studijų skyriaus viršininkas mjr. Stasys Vilkinas, Vilniaus įgulos Karininkų ramovės darbuotojas dim. mjr. Antanas Burokas ir kiti garbūs LKKSS VAS nariai.
Prieš prasidedant ceremonijai prie LK savanorių kūrėjų rikiuotės priėjo ir savanoriams kūrėjams (kiekvienam) ranką paspaudė GJŽ LKA viršininkas plk. Raimundas Matulis (padėkodamas už atvykimą), viršininko pavaduotojas kariniam rengimui plk. ltn. Valerijus Šerelis (LKKSS VAS narys, pasveikino bendražygius), vėliau – pirmasis Lietuvos kariuomenės vadas (1993-1999 m.) dim. gen. mjr. Jonas Andriškevičius, po renginio – KA ministras Juozas Olekas.
Oficialiai pristatant ceremonijos dalyvius buvo paminėta, kad aikštėje rikiuotėje stovi Lietuvos kariuomenės kūrėjai savanoriai (kita svečių rikiuotė, dešiniau savanorių kūrėjų, buvo Lietuvos šaulių sąjungos Jaunųjų šaulių). Akademijos absolventai – jaunieji karininkai ir kariūnai pražygiuodami pagarbą atidavė ne tik LR Prezidentei ir kitiems garbiems svečiams bei užsienio atašė, bet ir Lietuvos kariuomenės kūrėjams savanoriams. Tai džiugina – tiesiamas mentalinis ryšys tarp savanorių kūrėjų ir jaunųjų karininkų, išlieka gražus tęstinumas – tarsi vieni keičia kitus.
Visas renginys truko apie 40 min. ir buvo kariškai tvarkingai gražus. Tai tampa labai šaunia tradicija, kurioje savo vietą turi ir žmonės, atkūrę Lietuvos kariuomenę bei rizikavę savo gyvybėmis gindami valstybę.
Po renginio visi savanoriai kūrėjai „pabiro“ kas sau: vieni nuėjo į kavinę pasėdėti prie kavos puodelio ir pasidalinti prisiminimais, kiti patraukė namo… Deja, kitas bendražygių susitikimas bus jau liūdnesne proga – rugpjūčio 21 d. bus minimos savanorio Artūro Sakalausko 25-osios žūties metinės prie jam skirto paminklinio akmens (šalia Seimo rūmų).

ats. ltn., dr. Vytautas Račkauskas
LKKSS VAS ir LŠS narys
2016-08-04

 

 

 

 

 

 

 

 

 


LKA absolventų pirmojo karininko lapsnio suteikimo ceremonijos foto apžvalga pateikiama skiltyje FOTOGALERIJA 

 

Paskelbta Naujienos, VAS veikla.
  1. Džiugu, kad Vytautas vis dar pateikia informaciją apie LKKSS Vilniaus skyriaus narių dalyvavimą renginiuose. Tai galėtų nuolatos daryti valdybos nariai ir net kiti aktyvesni kariai savanoriai.

    • Pritariu, nes ir kiti savanoriai kūrėjai moka ne tik skaityti, bet ir rašyti… tą mokino 12 metų mokykloje. Todėl 5 sakinių informacinė žinutė plius 3-4 nuotraukos – misija įmanoma…

  2. Ačiū visiems bendražygiams, kad susirinkome pagerbti tuos, kurie mus pakeis. BUVOME, ESAME IR BŪSIME.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *