Kariuomenės kūrėjai atnaujino žvalgo-stebėtojo įgūdžius

DSCN38242014 m. gegužės 19 d. vykdant Sausumos pajėgų ir LKKSS Vilniaus apskrities skyriaus bendradarbiavimo sutartį SP J. Lukšos mokymo centre Rukloje pravestos žvalgo-stebėtojo pratybos. Jose dalyvavo viena iš kariuomenės kūrėjų savanorių grupių. Šiame etape didžiausias dėmesys buvo skirtas Rusijos kariuomenės kovinės technikos atpažinimo įgūdžiams atnaujinti. Tikslas – kariuomenės kūrėjai reikalui esant turėtų realiai susistiprinti Lietuvos kariuomenės žvalgybinius pajėgumus.

Visą dieną vykusiose intensyviose pratybose buvo jaučiama nepaprastai šilta atmosfera – nuo įleidimo į dalinio teritoriją, nuoširdaus instruktoriaus darbo iki Mokymo centro viršininko plk. ltn. A. Gaiževskio (LKKSS VAS nario) priėmimo arbatos puodeliui. Tai tik sustiprino įspūdį, jog buvę kariai ir vis dar tebetarnaujantys gali sėkmingai petys į petį dirbti Tėvynės labui.

Daugiau nuotraukų galite rasti fotogalerijoje.

Daugiau straipsnių šia tema galite rasti čia.

Informaciją parengė Albertas Daugirdas.

 

Paskelbta Naujienos, Pilietinė gynyba.
  1. Sveiki,
    tikrai buvo smagu saviškių tarpe sėdėti ant kėdės ir visą dieną smagiai „zubryti” mūsų mylimiausio kaimyno turimos karinės technikos tipus. Pasirodo, kad ir primiršę gerokai esam kiek naikinančių mašinų ši tarakonų/koloradų valstybėlė prikūrusi, kuri sočiai ir tingiai Europai atneštų savo saulę :)) Na nieko, tipus pasikartojom, sekantį kartą išbandysim gal kokius granatsvaidžius, kad užsitikrinti teorines žinias. Buvo šaunu, šaunuolis instruktorius (senatvė, pavardę pamiršau, gal Labanauskas)nuvarginom mes jį klausimais, nes labai norisi žinoti kur geriau pataikyti ir kaip dega ta technika. Ačiū ir Aleksėjui Gaiževskiui už arbatėlę po mokymų, tikrai pasijunti, kad kartu su tarnaujančiais mūsų vyrais galėtume vardan Lietuvos daug nuveikti, jeigu to prireiktų.

  2. Po pratybų dienos jaučiausi pasikrovęs teigiama energija – ir su bendražygiais pabūta, ir pasimokyta kaip priešą identifikuoti, ir su kariškiais pabendrauta. Va dėl tokio rezultato iš tikro verta būti tokioje organizacijoje.

  3. Džiaugiuos, kad Lietuvoje yra tokių organizacijų kurie ne iš tribūnų rėkia apie Tėvynės meilę, bet realiai aukoja savo asmeninį laiką, mokosi ir ruošiasi realiai prisidėti prie Tėvynės gynybos. Kol yra tokie vyrai (ir moterys tikiuos) kaip LKKSS VAS tai bus kam ginti Lietuvėlę ir „kolorado vabalai” bus traiškomi visomis įmanomomis priemonėmis tik peržengus mūsų valstybės sienas….kaip sakoma linkėjimai „žaliems žmogeliukams”, mes jūsų laukiame :), kas jūs tokie mes žinome, o į kurią vietą smogti, kad tikrai skaudėtų žinių turime…

  4. Vakare žiūriu „Žinias” per televiziją (gegužės 20 d.) apie įvykius Ukrainoje ir matau – „važiuoja tankas T-90″… Tuomet ir supratau: žvalgybos kurso ekspertas labai profesionaliai pravedė mokymus. Tą galiu teikti, kaip 20 metų dėstantis paskaitas Vilniaus universitete. Labai intensyvi ir naudinga savanoriams kūrėjams diena JLMC – jei negalėsim kautis, tai bent žvalgyba prisidėsim. Ir čia amžius ne riba: tereikia turėti dvi akis ir galvoje žinias, kurias ir suteikė žvalgybos ekspertai (auditorijoje). Laukiu kitų kursų. Ačiū visiems prisidėjusiems prie jų organizavimo: visą dieną buvo nuoširdi ir dalykiška atmosfera. Mokytojai – profesionalai, klausytojai – su ypač aukšta motyvacija. Pajuokausiu: „žalieji žmogeliukai” nebandykit kirsti Lietuvos, t.y. NATO, sienos – jus stebės akylos savanorių kūrėjų akys… be to, dar su ginklu rankose”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *