Kariuomenės kūrėjai prisiminimais apie Sausio 13-ąją dalinsis atvirame visuomenei renginyje

Sausio 12 d., sekmadienį, nuo 12:00 iki 16.30 vyks renginys „Autentiški liudijimai: Sausio 13-osios dalyvių istorijos gyvai“. Organizatoriai  „Neužmirštuolės“ akcija ir Krašto apsaugos savanorių pajėgos.

Renginio metu vilniečiai ir miesto svečiai bus kviečiami išklausyti įvykio dalyvių prisiminimų ir apsilankyti istorinėse Sausio 13-osios vietose – LRT, Seimo rūmų, Spaudos rūmų bei Televizijos bokšto prieigose. Prisiminimais dalinsis LKKSS VAS nariai  ats. mjr. Albertas Daugirdas ir ats. mjr. Gintautas Jakštys, ats. kpt. Eugenijus Šepetys,  ats.ltn. Vytautas Račkauskas ir ltn. Audrius Vareikis.

„Pagrindinė renginio idėja yra pakviesti vilniečius bei miesto svečius apsilankyti visose Sausio 13-ajai svarbiausiose istorinėse vietose ir iš pačių įvykio dalyvių lūpų išgirsti autentiškus prisiminimus – ką jie patyrė, ką matė, su kokiomis žmogiškomis dilemomis tomis sunkiomis dienomis susidūrė. Labai tikimės, kad renginys pasirodys įdomus jaunimui, šeimoms su mažais vaikais, nes tai yra unikali galimybė pabendrauti ir kiek kitaip prisiliesti prie Lietuvos nepriklausomybei itin svarbios istorijos, išgyventi tai kur kas asmeniškiau“, – sako renginio organizatoriai.

Pasakojimai vyks 4-iose skirtingose vietose vienu metu:

  1. LRT pastato fojė (Konarskio g. 49) – ltn. A.Vareikis ir buvęs LRT darbuotojas, Vladas Turčinavičius,
  2. Seimo lankytojų centre (Gedimino pr. 60) – ats. mjr. A.Daugirdas,
  3. Spaudos rūmų fojė (Laisvės pr. 60) – ats. mjr. G.Jakštys,
  4. prie įėjimo į Televizijos bokšto muziejų (Sausio 13-osios g. 10) – ats.kpt. E.Šepetys ir ats.ltn. V.Račkauskas.

Pasakojimai prasideda 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00; kiekvieno pasakojimo trukmė apie 15-20 min. Renginio idėja yra tokia, kad išklausę vieną pasakojimą, renginio dalyviai suspėtų pervažiuoti į kitą vietą.

Suspėsiantiems apsilankyti visose 4-iose turo vietose laukia speciali dovana: autorinis Jekaterinos Budrytės plakatas, sukurtas specialiai Laisvės gynėjų dienai atminti.

Daugiau apie renginį —>
pagal 15min.lt

 

Paskelbta Skelbimai, Trečioji banga, VAS nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *