Kariuomenės kūrėjai susitiko su ,,mūšio karaliene“ – artilerija

Nuotraukos 18492014 m. rugsėjo 14 d. Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vilniaus apskrities skyriaus (toliau – VAS) ir Marijampolės apskrities skyriaus Jurbarko būrio kariuomenės kūrėjai sugužėjo į Generolo Silvestro Žukausko poligoną. Tikslas – praplėsti savo žinias ir supratimą apie artilerijos ir minosvaidžių padalinių galimybes šiuolaikiniame mūšyje.
Vykdant bendradarbiavimo sutarties tarp VAS ir Sausumos pajėgų nuostatas kariuomenės kūrėjams buvo sudaryta galimybė aplankyti pratybas ,,Ugninis griausmas 2014“ ir nuodugniai susipažinti su artileristų rutina. Buvo aplankytos JAV kariuomenės 105 mm M119 haubicų, Lietuvos kariuomenės 105 mm M50 haubicų ir 120 mm TAMPELA M113 A2 pozicijos. Suskirstyti į nedideles grupeles kariuomenės kūrėjai galėjo nuodugniai išklausinėti ginklų įgulų apie pagrindinį jų ginklą ir tabelinius ar paramos ginklus, išsiaiškinti, kokie šaudmenų tipai ir kada naudojami, kaip greitai baterija iš žygio padėties gali užimti mūšio pozicijas ir kaip greitai sugeba iš jų pasitraukti, kaip ilgai trunka artileristo parengimas savo funkcijų atlikimui. Maža to, kariuomenės kūrėjai turėjo galimybę realiai atlikti artilerinius šūvius.ntroje dienos pusėje veteranai stebėjo azartiškas artileristų ir minosvaidininkų tarptautines improvizuotas varžybas ir praktiškai galėjo įsitikinti kiek yra realūs vadovėliniai pasirengimo mūšiui standartai. Mūšio karalienės – artilerijos – pavaldiniai nenuvylė – veikė tiksliai, kaip šveicariškas laikrodis, ir greitai, kaip Lamborghini automobilis.

Diena kartu su JAV ir Lietuvos kariais buvo įkvepianti abiems pusėms – kariuomenės kūrėjai įgavo didesnį pasitikėjimą sąjungininkais ir artilerijos galimybėmis, o artileristai – suvokimą, kad jiems į pagalbą tikrai ateis ir buvę kariai.

Pabaigoje belieka tik prisiminti, kad tai buvo jau ne pirmos VAS karinės pratybos. 2013 m. atnaujinome šaudymo pistoletais ir automatiniais ginklais įgūdžius, 2013 ir 2014 m. baigėme išgyvenimo ekstremaliomis sąlygomis kursus, prieš keletą mėnesių – priešo šarvuotos technikos atpažinimo kursą. Ir tai, be abejonės, dar ne pabaiga.

Taip pat dėkojame mjr. Egidijui Birvinskui už pagarbų ir profesionalų kariuomenės kūrėjų priėmimą. Ginklo brolių dvasia niekur nedingo!

 Daugiau nuotraukų galite rasti fotogalerijoje.

Informaciją parengė A. Daugirdas

Paskelbta Naujienos.
 1. Šaunu, kad galėjome susipažinti su artileristų kasdienybe ir stebėtų vyrų pasiruošimą ir profesionalumą. Džiugu, kad mūsiškiai niekuom pasiruošime nenusileido per „minivaržybas”, tik norėtųsi naujesnių haubicų. Džiugu buvo susitikti su sąjungininkais iš JAV, netgi šūvį iš jų haubicos padaryti :)) Mes dar turime laiko įgūdžių atnaujinimui, bet laikas senka, priešas už vartų.

 2. Dėkojame ir LKKSS VAS nariams kurie ne tik patys domisi karyba bei palaiko savo karinius įgūdžius, tačiau kariams buvo be galo svarbu matyti, kad jų tarnyba, koviniu pasirengimu yra domimasi, jie yra vertinami patyrusių karių veteranų.
  Manau, kad vien tik bendravimas jauniems LK kariams buvo be galo svarbus ir naudingas, daugelis iš karių tikrai savo širdyje nešiosis LK karių savanorių sąjungos šiltus padėkos ir palinkėjimo žodžius.
  nes juk tik Vienybėje jėga o tikėjime pergalė!

 3. Puiki pažintinė išvyka. Iš arti pamatėme artileristų (savų ir sąjungininkų)kovinį pasiruošimą ir visą „virtuvę”: neskubant, įsigilinant į detales, suvokiant, kad vyrai-artileristai yra puikios parengties. Minosvaidininkai irgi priėmė nuoširdžiai, o savanoriai kūrėjai „narstė” po M113 vidų, kaip namie… Viskas įdomu: ir kovinė minosvaidžių galia, ir realiai matomas šūvis, ir karių išsiugdyta supersąveika… Išvyka turėjo išskirtinį bruožą – viską pamatėme „iš vidaus”, „kario akimis”, neskubant, o ne nuo platformos, iš tolo, ir tik parodomąją programą (20-40 min.). Tai žymiai aukštesnės pakopos pažintis. Išvadą darau vieną: jei reiks ginti ginklu artileristus (baterijos perimetrą su automatu ar kulkosvaidžiu) – tai aš „abiem rankom už”, o jau jie, vyrai, ramiai tegul priešo metalą „gniaužo”… Jie tam puikiai pasiruošę…

 4. Labai puiki išvyka.Noriu padėkoti Vilniaus skyriui,kad sudaro galimybę kitų skyrių nariams dalyvauti jų rengiamuose renginiuose.Visų tikslas vienas tai ir mokytis reikia kartu,bendrauti ir dažniau susitikinėti.Malonu žiūrėti kai juodos baretės,juodi marškinėliai įsilieja į kitų karių tarpą ir siekia tų pačių tikslų.Ačiū dar kartą.

 5. Esu sužavėtas tuo dėmesiu, kurį parodė Lietuvos kariuomenės atstovai sudarydami galimybę LKKSS nariams „iš vidaus” susipažinti su artilerijos pabūklų komandų darbu. Amerikiečių desantininkų parodytas dėmesys ne mažiau maloniai nuteikė. Pasirodo, jų pabūklai, automobiliai jų transportavimui ir patys kariai buvo nuleisti parašiutais, kariai pademonstravo pabūklų išskleidimo įgūdžius, akivaizdu, kad artileristų komandos veikia suderintai, operatyviai, ryžtingai. O lietuvių pabūklų komandos neatsilieka meistriškumu! Ačiū už gražia tradicija tampančias išvykas į Pabradės, Ruklos poligonus, tai būtina tęsti.

 6. Super išvyka. Aš kaip buvęs tankistas, dabar tikiuosi sulaukti išvykos į tankų pratybas.
  Ačiū sausumos pajėgoms, LKKSS VAS valdybai ir svarbiausia Albertui Daugirdui už pažintį su Lietuvos ir sąjungininkų artilerija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *