Kariuomenės kūrėjai susitiko su ,,mūšio karaliene“ artilerija

6 komentarai

Šaunu, kad galėjome susipažinti su artileristų kasdienybe ir stebėtų vyrų pasiruošimą ir profesionalumą. Džiugu, kad mūsiškiai niekuom pasiruošime nenusileido per „minivaržybas”, tik norėtųsi naujesnių haubicų. Džiugu buvo susitikti su sąjungininkais iš JAV, netgi šūvį iš jų haubicos padaryti :)) Mes dar turime laiko įgūdžių atnaujinimui, bet laikas senka, priešas už vartų.

Dėkojame ir LKKSS VAS nariams kurie ne tik patys domisi karyba bei palaiko savo karinius įgūdžius, tačiau kariams buvo be galo svarbu matyti, kad jų tarnyba, koviniu pasirengimu yra domimasi, jie yra vertinami patyrusių karių veteranų.
Manau, kad vien tik bendravimas jauniems LK kariams buvo be galo svarbus ir naudingas, daugelis iš karių tikrai savo širdyje nešiosis LK karių savanorių sąjungos šiltus padėkos ir palinkėjimo žodžius.
nes juk tik Vienybėje jėga o tikėjime pergalė!

Vytautas Račkauskas

Puiki pažintinė išvyka. Iš arti pamatėme artileristų (savų ir sąjungininkų)kovinį pasiruošimą ir visą „virtuvę”: neskubant, įsigilinant į detales, suvokiant, kad vyrai-artileristai yra puikios parengties. Minosvaidininkai irgi priėmė nuoširdžiai, o savanoriai kūrėjai „narstė” po M113 vidų, kaip namie… Viskas įdomu: ir kovinė minosvaidžių galia, ir realiai matomas šūvis, ir karių išsiugdyta supersąveika… Išvyka turėjo išskirtinį bruožą – viską pamatėme „iš vidaus”, „kario akimis”, neskubant, o ne nuo platformos, iš tolo, ir tik parodomąją programą (20-40 min.). Tai žymiai aukštesnės pakopos pažintis. Išvadą darau vieną: jei reiks ginti ginklu artileristus (baterijos perimetrą su automatu ar kulkosvaidžiu) – tai aš „abiem rankom už”, o jau jie, vyrai, ramiai tegul priešo metalą „gniaužo”… Jie tam puikiai pasiruošę…

Edgaras Gabševičius

Labai puiki išvyka.Noriu padėkoti Vilniaus skyriui,kad sudaro galimybę kitų skyrių nariams dalyvauti jų rengiamuose renginiuose.Visų tikslas vienas tai ir mokytis reikia kartu,bendrauti ir dažniau susitikinėti.Malonu žiūrėti kai juodos baretės,juodi marškinėliai įsilieja į kitų karių tarpą ir siekia tų pačių tikslų.Ačiū dar kartą.

Esu sužavėtas tuo dėmesiu, kurį parodė Lietuvos kariuomenės atstovai sudarydami galimybę LKKSS nariams „iš vidaus” susipažinti su artilerijos pabūklų komandų darbu. Amerikiečių desantininkų parodytas dėmesys ne mažiau maloniai nuteikė. Pasirodo, jų pabūklai, automobiliai jų transportavimui ir patys kariai buvo nuleisti parašiutais, kariai pademonstravo pabūklų išskleidimo įgūdžius, akivaizdu, kad artileristų komandos veikia suderintai, operatyviai, ryžtingai. O lietuvių pabūklų komandos neatsilieka meistriškumu! Ačiū už gražia tradicija tampančias išvykas į Pabradės, Ruklos poligonus, tai būtina tęsti.

Super išvyka. Aš kaip buvęs tankistas, dabar tikiuosi sulaukti išvykos į tankų pratybas.
Ačiū sausumos pajėgoms, LKKSS VAS valdybai ir svarbiausia Albertui Daugirdui už pažintį su Lietuvos ir sąjungininkų artilerija.

Komentuoti

Your email address will not be published.Required fields are marked *