Kartu švęskime Lietuvos kariuomenės 105 gimtadienį!

Lapkričio 25 d. 12:00 Konstitucijos prospekte Vilniuje vyks Lietuvos kariuomenės dienos paradas

Lapkričio 23 d. Lietuvos kariuomenė minės 105-ąsias atkūrimo metines, kai 1918 m. atkurtos ginkluotosios pajėgos, kurios jau po kelių mėnesių stojo į pirmuosius mūšius už šalies nepriklausomybę.

Šventinis minėjimas persikels į lapkričio 25 d. 12.00 val., kuomet Konstitucijos prospekte Vilniuje vyks Lietuvos kariuomenės ir NATO sąjungininkų karių bei karinės technikos paradas. Per kariuomenės gimtadienį taip pat bus įteiktas „Karžygio” apdovanojimas, kuris skiriamas už nesavanaudiškus, kilnius ar rizikingus poelgius.

LKKSS nariai kviečiami rikiuotis ne vėliau kaip 11:30 prie dešiniosios tribūnos (žiūrint nuo Nacionalinės dailės galerijos pusės) prie LKKSS VAS vėliavos. Aprangos ansamblis –kasdieninis-šventinis(pagal LKKSS VAS aprangos dėvėjimo rekomendacijas)

Renginio metu, Konstitucijos prospektu žygiuos daugiau nei 1400 Lietuvos ir sąjungininkų karių, tarp jų Latvijoje ir Estijoje dislokuotų Priešakinių pajėgų batalionų kovinėms grupėms vadovaujančių Didžiosios Britanijos ir Kanados kariuomenių bei NATO daugianacionalinio šiaurės rytų korpuso vadavietės vėliavų grupės. Renginio svečiai išvys daugiau kaip 100 karinės technikos vienetų: Lietuvos kariuomenės pėstininkų kovos mašinas „Vilkas“, savaeiges haubicas “PzH 2000“, oro gynybos sistemas „NASAMS“, šarvuotus visureigius „JLTV“, sąjungininkų iš Jungtinių Amerikos Valstijų tankus „Abrams“, pėstininkų kovos mašinas „Bradley“, savaeiges haubicas „Paladin“, Vokietijos kariuomenės tankus „Leopard“, pėstininkų kovos mašinas „Puma“ bei „Marder“ ir daug kitos karinės technikos. Skrydžiu virš Konstitucijos prospekto renginio svečius ir dalyvius pasveikins Karinių oro pajėgų orlaiviai ir Lietuvoje NATO oro policijos misiją atliekantys naikintuvai. Šventę užbaigs Marijono Mikutavičiaus sukurta ir Lietuvos kariuomenei dovanota daina „Kanonada“.

Lapkričio 25 d. vyksiantį renginį visuomenė galės stebėti abiejose Konstitucijos prospekto pusėse. Karių ir karinės technikos rikiuotė bus išsidėsčiusi Konstitucijos prospekto atkarpoje nuo Kalvarijų gatvės iki Nacionalinės dailės galerijos.

Mūsų visų šventę bus galima stebėti abiejose Konstitucijos prospekto pusėse bei specialiai įrengtuose ekranuose, taip pat visą ceremoniją ir paradą tiesiogiai transliuos LRT televizija.

Pagal kariuomene.lt

Paskelbta Skelbimai, VAS veikla.
  1. Jei Lietuvoje gimsta ne pavieniai žmonės, o iš karto visa kariuomenė tai mums jokie priešai nebaisūs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *