LKKSS VAS pateikė kandidatą „Lietuvos karžygio“ nominacijai

LKKSS VAS valdyba atsiliepė į kvietimą pateikti kilnios istorijos pavyzdį visuomenei. Pateiktas kandidatas gauti nominaciją „Lietuvos karžygys“ – ats. gr. Ramūnas Šerpatauskas yra yra artimai susijęs su vilniečių kariuomenės kūrėjų savanorių veikla. Daugiau sužinosite paspaudę (suaktyvinę) informacijos pavadinimą.

2015 m. vasarą LKKSS VAS nariai antrą kartą aukojo Lietuvoje gydomiems Ukrainos kariams. Iki 2015 m. rugsėjo mėn. buvo paaukota ir perduota R.Šerpatauskui 1431,56 Eur. Aukotojų sąrašas buvo paskelbtas LKKSS VAS protokoluose.

Ramūnas Šerpatauskas savo, kaip Druskininkuose gydomų ukrainiečių karių pagrindinio globėjo, veiklą pradėjo 2014 metais, kai į Lietuvą atvyko gydytis pirmieji sužeisti Ukrainos kariai. Ir nuo to laiko iki šiol demonstruoja asmeninį pasiaukojimą skirdamas savo laiką ir net savo finansinius resursus ukrainiečiams. Asmeniniu pavyzdžiu iki šiol įkvepia Ukrainos gynėjus, kad jų valstybės gynybą palaiko tarptautinė bendruomenė ir ypač Lietuvos žmonės. Kartu su ukrainiečiais kariais aktyviai dalyvauja visuose susitikimuose, kur tik juos pakviečia Lietuvos kariuomenės vienetai ir visuomeninės organizacijos. Susitikimai su Lietuvos kariais, į kuriuos ukrainiečius atveža Ramūnas, suteikia ukrainiečių kariams neįkainojamo pasitikėjimo tęsti kovą su agresoriumi už valstybės nepriklausomybę ir vientisumą.

R. Šerpatauskas iniciavo jau metus trunkančią tradiciją kiekvienam Druskininkuose gydomam Ukrainos kariui padovanoti Lietuvos Respublikos vėliavas (tiek trispalves, tiek ir istorines). Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vilniaus skyriaus narių suteiktą finansinę paramą Ramūnas panaudoja ne tik įsigyjant ir dovanojant vėliavas, bet aprūpinant bei užtikrinant gydomų karių kasdienių poreikių patenkinimą: apmoka telefono sąskaitas, mobilų internetą, apsilankymus Druskininkų vandens parke, pavaišina tradiciniais lietuviškais patiekalais ir bokalu gero lietuviško alaus. Be to, kiekvienai karių grupei nuperka įvairius suvenyrus su Lietuvos simboliais. Ukrainiečių kariai labai vertina Vyčio antsiuvą. Dėl įvairių priežasčių dažnai tenka vežti karius asmeniniu automobiliu arba net nuomoti transportą vykti į renginius, tad kariuomenės kūrėjų savanorių, šaulių ir LK karių suteikiama finansinė parama yra labai svarbi ir neabejotinai reikalinga mūsų brolių ukrainiečių karių palaikymui.

Daugiau kaip metus trunkančio bendradarbiavimo ir nuolatinės paramos aprašymas būtų labai ilgas, todėl šiame teikime pateiksime tik paskutiniųjų 4-5 mėnesių konkrečias detales.

Nuo 2015 m. birželio iki šio laiko Druskininkų Karių reabilitacijos centre gydėsi 16 Ukrainos karių (įskaitant šiuo metu esančius 5 karius). Šio laikotarpio metu kiekvieną mėnesį R. Šerpatauskas turėjo ne mažiau kaip po 12 išvykų, susitikimų ar kitų renginių. Bene labiausiai įsimintina gydomiems kariams buvo išvyka aplankant JAV karo laivą USS Jason Dunham DDG109 Klaipėdoje, bendravimas su JAV kariais bei vakarienė su JAV, Jungtinės Karalystės ir Kinijos gynybos atašė, taip pat apsilankymas tarptautinėse pratybose „Saber Strike-2015″ Rukloje, ir žinoma, susitikimas su Lietuvos Respublikos prezidente D. Grybauskaite Poškonyse, Šalčininkų raj.

Ramūnas organizavo ukrainiečiams išvykas į muziejus Vilniuje, Kaune ir Trakuose (Trakų pilis, Tuskulėnų memorialas, Valdovų rūmai, Gedimino pilies bokštas, Kauno įgulos karininkų ramovė, Vytauto Didžiojo karo muziejus, Velnių muziejus ir t. t. ). Visa ši kultūrinė veikla, visi apsilankymai ir susitikimai, kurių metu R. Šerpatauskas lydi Ukrainos karius, turėjo itin didelį teigiamą poveikį Ukrainos karių psichologinei savijautai.

Šerpatauskas yra Lietuvos šaulių sąjungos narys ir Lietuvos valstybės pilietis, patriotas. Jo asmeninės iniciatyvos ir didelių pastangų dėka skleidžiamas Tėvynės meilės ir kovinės dvasios pavyzdys Lietuvos šaulių, kariuomenės ir Lietuvos visuomenės, pirmiausia, jaunimo tarpe.

LKKSS VAS pasiūlė ats. gr. Ramūną Šerpatauską, už jo pasiaukojimą ir kilnumą palaikant Lietuvoje gydomų Ukrainos karių dvasią ir moralę, asmeninį aukojimosi pavyzdį Lietuvos visuomenei, nominuoti „Lietuvos karžygiu“

 

Paskelbta Naujienos, VAS veikla.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *