Mano įspūdžiai: sužeistų ukrainiečių karių aplankymas

Vakar nutariau aplankyti Vilniuje gydomus ukrainiečių karius. Vieną ukrainietį, vardu Sergejus, ir jį globojančią moteriškę, sutikau besėdinčius lauke ant suolo, tad lauke ir pabendravome. Antrasis ukrainietis, vardu Oleksandras (Saša), buvo reabilitacijos procedūrose, todėl nepavyko su juo susitikti.

Sergejus priklausė ukrainiečių svananorių batalionui ,,Donbasas“. Kaip ir Saša, jis buvo sužeistas prie Ilovaisko, pateko į nelaisvę ir po kelių mėnesių belaisvių pasikeitimo metu buvo išvaduotas. Pokalbio metu Sergejus papasakojo kai kurias jaudinančias detales apie kovinių aplinkybių ypatumus, sužeistųjų vargus, aprūpinimo kovine technika problemas, maitinimosi ypatumus kovinėmis sąlygomis. Pasirodo, Ukrainos savanoriams mokamas mėnesio atlygis  tesiekia 30 eurų, o priešakinėse linijose šis atlygis 100 eurų didesnis. Sužeistųjų, ypač sunkiai, gydymo problemos milžiniškos, kiekvieno sužeisto ukrainiečio gydymas Lietuvoje – tai atskirų pasišventusių šiai kilniai veiklai žmonių pastangų rezultatas, kiekvienu atveju tenka įveikti milžiniškus biurokratinius barjerus kol sužeistieji patenka ant operacinio stalo Lietuvoje. Kartais, jau įvykus operacijai, Ukrainos diplomatai Vilniuje stebisi, kaip, kokiu būdu sužeistasis pateko į Lietuvą.

Yra buvę atvejų, kuomet Lietuvoje sužeistais ukrainiečiais besirūpinantys žmonėsi priversti prašyti, kad kas nors iš turinčių tam įgaliojimus pareigūnų, besidarbuojančių savanorių batalionuose Ukrainoje, kurių gretose tarnavo sužeisti kariai, kreiptųsi su oficialiu prašymu į Lietuvos institucijas dėl konkretaus sužeistojo gydymo ar reabilitacijos Lietuvoje, t. y. privatūs asmenys, besirūpinantys  sužeistųjų gydymu veikia efektyviau, spėja suderinti įvairius organizacinius klausimus greičiau,  negu tai vyksta oficialiais kanalais.

Susitikimo metu labai šiltai ir atvirai pabendravome. Esu sužavėtas žmonių, remiančių sužeistuosius ukrainiečius, entuziazmu ir energija. Mano sutiktos moters šeima siunčia karines uniformas, ieško sunkiai sužeistų, Ukrainoje jau laikomų nepagydomais karių, rūpinasi jų pervežimu į Lietuvą, tariasi tiesiogiai su gydytojais dėl operacijų, rūpinasi reabilitacinio gydymo finansavimu.

Kviečiu dėmesiu, aukomis, realiais darbais prisidėti prie mūsų laisvės žygį tęsiančių Ukrainos patriotų, patiriančių milžiniškus išbandymus valstybės gynime nuo rusų karinių pajėgų, palaikymo.

Siunčiu susitikimo metu darytą nuotrauką. Pagarbiai. Dalius Butkauskas

P.S.

Labai išsamų straipsnį apie šiuos du Vilniuje gydomus ukrainiečius galima perskaityti atsivertus šią nuorodą: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/karo-zona/ilovaisko-mesmales-ir-separatistu-nelaisves-isskirti-du-ukrainos-kariai-susitiko-vilniuje-784-491489.

Paskelbta Naujienos, VAS nariai.
  1. Šaunuolis Dalius, kas rado galimybę aplankyti Ukrainos karius, besigydančius Lietvoje. „Draugą tik nelaimėje pažinsi“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *