Mokymas: pirmoji medicinos pagalba

2015 m. sausio 31 d. (šeštadienį), Kaune, buvusioje Vydūno mokykloje (Šiaurės pr. 57, šiuo metu ten įsikūręs Lietuvos sveikatos universiteto padalinys), vyko Krizių tyrimo centro organizuotas mokymas „Pirmoji medicinos pagalba“.  Šio mokymo nuotraukas galima surasti foto galerijoje.

Intensyviuose, visą dieną vykusiuose (nuo 8.30 iki 16.45 val.), užsiėmimuose dalyvavo 14-os asmenų grupė, sudaryta iš šratasvydžio mėgėjų („aerosoftinikų“) ir Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos (LKKSS) Vilniaus apskrities skyriaus (VAS) atstovų. LKKSS VAS nariams tai buvo pakartotiniai mokymai. Užsiėmimus vedė pirmosios pagalbos instruktorius, profesionalus ugniagesys gelbėtojas Laurynas Ivanauskas (Kaunas).
Šiuose mokymuose dalyvavo LKKSS VAS 4 nariai: Gintaras Bartaševičius, Dalius Butkauskas, Vytautas Račkauskas ir Gintautas Šniras.
Užsiėmimų metu įgauta, ar prisiminta, daug praktinių įgūdžių: mirštančių žmonių gelbėjimas, atliekant širdies masažą ir dirbtinį kvėpavimą; deflibiuratoriaus panaudojimas; gelbėjimas žmogui užspringus; saugus sužeisto žmogaus vertimas ir transportavimas ant savęs, arba su specialiais neštuvais; gausiai, ir nežymiai, kraujuojančių žaizdų rišimas tvarsčiais ir skarelėmis (trikampiais audeklais); dubens kaulų lūžių įtvėrimas; kaip atpažinti ir elgtis lūžus stuburui, ir daug kitų patarimų bei pamokymų.
Apie 20 proc. užsiėmimų laiko sudarė instruktoriaus L. Ivanausko „situacijos“ apibūdinimas ir veiksmų eigos parodymas, likęs laikas – 80 proc. – veiksmų atkartojimas, dirbant klausytojams poromis ar trejetais, kai kada ir grupėmis (pvz., transportuojant sužeistąjį su stuburo trauma specialiais neštuvais). Mokymai vyko labai gyvai, nes kiekviena „nelaimės situacija“ buvo instruktoriaus, ar klausytojų, papildoma gausiais pavyzdžiais iš realaus gyvenimo, ir tai dar labiau stimuliavo klausytojus treniruotis.
Visi dalyviai buvo itin aukštos motyvacijos ir mokymų programa liko labai patenkinti, nes įgauta praktika gali praversti tiek civiliniame gyvenime, tiek „karo lauke“.

Informaciją parengė ats. ltn., dr. Vytautas Račkauskas

P.S.
Atsiradus galimybei, siūlau didesnei LKKSS VAS narių grupei dalyvauti minėtuose mokymuose „Pirmoji medicinos pagalba“. Įgauti įgūdžiai gyvenime gali labai, net labai praversti…

Paskelbta Naujienos, VAS nariai.
  1. Šaunuoliai, vyrai, kad radote laiko pasimokyti. Tai puikus pavyzdys, kaip kiekvienai progai pasitaikius galime stiprinti savo įgūdžius net nelaukdami, kol kas nors iš biudžetinių institucijų susimylės mums sudaryti sąlygas rengtis ginti Tėvynę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *