Pilietinė akcija Lukiškių aikštėje

2018-06-26 (antradienį) nuo 12.00 val.

2018 m. birželio 26 d., 13.15 val. Vilniaus apygardos teisme, viešame posėdyje bus nagrinėjamas ieškinys dėl Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos ir Šiuolaikinio meno centro sprendimų, vykdant kūrybines dirbtuves, skirtas kovotojų už Lietuvos laisvę atminimo įamžinimo memorialo Lukiškių aikštėje Vilniuje, teisėtumo.

Ieškovai, kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavę projekto ,, Atminti ir pagerbti“ autoriai, kurių memorialo projektas gavo daugiausia visuomenės balsų, siekia kad Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos ir Šiuolaikinio meno centro sprendimas dėl Kūrybinių dirbtuvių pirmos vietos laimėtojo paskelbimo būtų pripažintas neteisėtu, būtų tęsiamos procedūros ir pirmos vietos nugalėtoju būtų paskelbtas projektas atitinkantis konkurse nustatytus reikalavimus, laimėjęs visuomeninę apklausą ir turintis patriotinių organizacijų, atstovaujančių laisvės kovotojus, palaikymą. Tas palaikymas bus labai reikalingas vykstant viešam teismo posėdžiui, kuris gali nulemti ar Lukiškių aikštėje Vilniuje vis tik iškils tiek metų lauktas memorialas laisvės kovotojams atminti su Valstybės simboliu,, Vyčiu“, ar ši idėja bus paniekinta.

Lietuvos Laisvės Kovotojų Sąjunga kviečia visus savo šalies patriotus, visas visuomenines – patriotines organizacijas, gerbiančias mūsų tautos istoriją, jos laisvę bei nepriklausomybę, dalyvauti palaikymo akcijoje tiek viešame teismo posėdyje, tiek pačioje Lukiškių aikštėje, nes posėdis vyks pastate, kurio langai atsiveria į aikštę. Teismo posėdžio pradžia, 2018-06-26 (antradienis), 13.15 val., Vilniaus apygardos teisme, Gedimino pr. 40/1,Vilniuje. Pilietinės akcijos Lukiškių aikštėje pradžia 12.00 val., organizacijų atstovus prašome dalyvauti su savo vėliavomis ir atributika.

Pilietinę akciją palaiko Visuomeninė taryba prie Lietuvos Respublikos Seimo Laisvės kovų komisijos.

 

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos garbės pirmininkas                  Jonas Burokas

Paskelbta Skelbimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *