Šaukimo į privalomąją pradinę karo tarnybą sąrašų sudarymą stebės trys LKKSS VAS nariai

LKKSS VAS valdybos siūlymu, karo prievolininkų šaukimo į privalomąją pradinę karo tarnybą sąrašų sudarymą Krašto apsaugos ministerijoje 2015 m. gegužės 11 d. nuo 10 val. stebės net trys LKKSS VAS nariai: Dalius Butkauskas, Gediminas Juškevičius, Vidas Švedas. Daugiau informacijos pateikiama čia:

LKKSS VAS valdyba nusprendė rekomenduoti savo aktyvius narius dalyvauti Krašto apsaugos ministerijos paskelbtoje atrankoje, nes LKKSS veikla yra ypač tampriai susijusi su krašto apsaugos sistemos stiprinimu ir visuomenės parengimu gynybai, jaunimo ugdymu ir pilietiniu, patriotiniu auklėjimu. Visuomenės atstovų atranką Krašto apsaugos ministerija surengė, siekdama užtikrinti, kad šaukimo procedūra būtų maksimaliai skaidri, objektyvi ir vieša.

Be LKKSS VAS narių, šaukimo procedūras gegužės 11 d. stebės atstovai iš kitų šešių Lietuvos visuomeninių organizacijų: Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos, Lietuvos atsargos karininkų sąjungos, Asociacijos Lietuvos skautija, Atsargos karininkų sąjungos, Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos ir Lietuvos šaulių sąjungos. Pagal numatytą tvarką, visuomenės atstovų sąrašą tvirtina krašto apsaugos ministras, jame turi būti ne mažiau kaip penki ir ne daugiau kaip 10 visuomenės atstovų.

Į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą bus šaukiami karo prievolininkai nuo 19 iki 26 metų (įskaitytinai). Šauktinių sąrašas bus sudaromas atsitiktine tvarka naudojantis kompiuterių programa. Balandžio 27 d. duomenis, savo noru nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą užsirašė atlikti 603 jaunuoliai. Šiais metais į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą bus pašaukti 3 tūkst. karo prievolininkų.

 

Paskelbta Skelbimai, VAS veikla.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *