Darbas žmogų giria arba dar kartą apie VAS sklypo kapinėse priežiūrą

Rugpjūčio 23 d. grupė KASP štabo būrio narių lankėsi Liepynės kapinėse VAS sklype ir sutvarkė 4 tuščias kapavietes bei takelius aplink jas. Vienas žmogus vienai kapavietei sutvarkyti užtruko apie 50 min. Daugiau apie tai perskaitysite suaktyvinę šios informacijos pavadinimą.

Šauniai atlikto darbo rezultatas – gražiai sutvarkytos (išpurentos) pirmosios eilės dešinės (paminklo) pusės  4-ios tuščios kapavietės (tarp pirmojo ir antrojo palaidojimo). Nuotraukas, kaip atrodė kapavietės prieš, ir po tvarkymo) galima peržiūrėti svetainės fotogalerijoje.

Deja, kita pirmosios eilės kairioji (paminklo) pusė, ir visa antroji eilė tuščių sklypo kapaviečių pasiliko Liepynės kapinių administracijos tvarkymui arba kitų VAS narių pasiaukojančiai talkai (pvz., tam, kad mirusių VAS narių artimieji nepakeistų nuomonės ir savo tėvus laidotų ten ten, kur jie ir norėjo, t.y. prižiūrimame Liepynės kapinių VAS sklype).

KASP štabo būrio grupės narių atliktas darbas labai natūraliai tęsia diskusiją – kokią sklypo teritoriją tvarko Vilniaus skyriaus nariai? kokią sklypo dalį tvarko Liepynės kapinių administracija? ką darome patys (talkomis arba pagal būrių priežiūros grafiką)?  ar konkretiems darbams samdome žmones? ar nenorėdami patys tvarkyti tuščių kapaviečių VAS nariai yra pasiruošę aukoti po keletą eurų kiekvienais metais – samdyti žmogų teritorijos priežiūrai? ir t.t.

2015 m. gruodžio 5 d. VAS narių visuotiniame susirinkime bus galima apie VAS sklypo kapinėse priežiūrą  ne tik diskutuoti, bet ir priimti konkrečius sprendimus.

Ir žinoma, kai tiek daug laiko diskutuojama apie sklypo kapaviečių priežiūrą, ar nebūtų paprasčiau, nelaukiant  VAS valdybos sprendimų, raginimų, tiesiog bet kokiai kitai narių grupei,  bet kurio kito VAS būrio aktyvesniems nariams ar šios diskusijos dalyviams,  vien savo iniciatyva padirbėti, t.y.  imtis ir sutvarkyti dar keliolika Liepynės kapinių administracijos VAS sklype parengtų tuščių kapaviečių.

P.S.

Vienas pasisiūlęs prižiūrėti  paminklo aplinką VAS narys įvardino šios „rinkos” kainas – vienos kapavietės mėnesio priežiūros kainą 2015 metais – iki 30 eurų/mėn.  Jeigu VAS paminklo aikštelė, kuri maždaug lygi šešių kapaviečių plotui, bus prižiūrėta tik už šią kainą, tai tokia priežiūra VAS nariams kainuotų ne mažiau 360 eurų per metus. Žinia, už tuščių kapaviečių pirmoje ir antroje eilėje tvarkymą (purenimą) tektų mokėti papildomai … kiek?

Tik viena nuotrauka „Tuščios sklypo kapavietės iki KASP štabo būrio narių talkos”:

Pries tvarkyma3

 

 

 

Tik viena nuotrauka „Tuščios sklypo kapavietės po KASP štabo būrio narių talkos”:

Po tvarkymo1

 

 

 

Daugiau nuotraukų (kaip atrodė tuščios kapavietės prieš ir po tvarkymo) jūs galite pamatyti šios svetainės  fotogalerijoje.

Paskelbta Naujienos, VAS veikla.
  1. Šaunuolis ats. mjr. Allbertas Daugirdas už iniciatyvą, rugpjūčio mėn., tvarkant Liepynės savanorių kūrėjų sklypą. Pasirodo majorui ne gėda imti kastuvą į rankas… jam realiai rūpi savanorių kūrėjų ĮVAIZDIS ir GARBĖ. Tvarkingas savanorių kūrėjų kapinių kvartalas – taip pat GARBĖ (ir ĮVAIZDIS). O gal kažkas su manimi nesutinka???

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *