„Karys“ apie trečiąją Lietuvos kariuomenės kūrėjų bangą

 

– kaip prieš 30 metų gimė ir vystėsi savanorių bei reguliariosios kariuomenės pajėgos ir kokios jos yra dabar

2021 m. žurnalo „Karys“ Nr.2 pradedamas Kazio Jonušo straipsniu „Nemiga Lietuvos širdyje“, skirtu Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) 30-mečiui: apie 1991 m. ir Sausio įvykius pasakoja dim. plk. Jonas Gečas ir LKKSS VAS narys, dim. gen. ltn. Arvydas Pocius, su KASP pasiekimais supažindina dabartinis pajėgų vadas plk. Dainius Pašvenskas.
Tame pačiame žurnalo numeryje publikuojamas ir kitas K. Jonušo rašinys „Savanoris generolo adjutantas“ apie vieną iš parlamento gynėjų, LKKSS VAS narį dim. mjr. Antaną Sirtautą ne tik pratęsia Sausio įvykių temą, bet ir įveda į kitą pasakojimą apie Lietuvos reguliariosios kariuomenės atsikūrimą.
Pastaroji tema tęsiama 2021 m. žurnalo „Karys“ Nr.3 Ilonos Skujaitės rašiniu „Vilkų gimimas: legendinis Mokomasis junginys“, kuriame pagal LK Strateginės komunikacijos departamento 2021 m. kovą parengtą videoapybraižą „Operacija „Mokomasis junginys“ (aut. L. Bratikas ir vyr. srž. sp. L. Kalvaitis) atpasakojama, kaip prieš 30 metų užgimė Lietuvos karių-vilkų karta.
Žurnalo „Karys“ Nr.3 pradžioje pristatomame interviu „Neužteks jokių 24 valandų. Ir 24 dienų neužteks“ Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas teigia: „Lietuvos kariuomenė gali užtikrinti mūsų šalies saugumą bei suverenitetą ir priešintis galimai agresijai gerokai, pabrėžiu – gerokai ilgiau ir nuožmiau, nei kas nors mums bando prognozuoti“.

Šių publikacijų citatų galima rasti ir mūsų svetainės atitinkamose skiltyse: VEIKLA–—>ISTORINĖ ATMINTIS–—>TREČIOJI SAVANORIŲ BANGA bei APIE MUS–—>STRAIPSNIAI APIE NARIUS

 

Mokomojo junginio karių priesaika prie parlamento 1991 m. kovo 11 d. Tado Dambrausko nuotr.

Mokomojo junginio karių priesaika prie parlamento 1991 m. kovo 11 d. Tado Dambrausko nuotr.

Paskelbta Trečioji banga, VAS nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *